عربشاهی: تفاوت سرمربی استقلال و پرسپولیس برای داوران چیست؟/ گل گهر از پیش باخته نبود

عربشاهی: تفاوت سرمربی استقلال و پرسپولیس برای داوران چیست؟ گل گهر از پیش باخته نبود

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: سرمربی پرسپولیس با یک حرکت کوچک، کارت قرمز می گیرد و سرمربی تیم استقلال همه کاری کنار زمین می کند، ولی هیچ عکس العملی از سوی داوران نمی بینیم.

ضیا عربشاهی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تینار، درباره برتری خارج از خانه پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان اظهار کرد: پرسپولیس بازی قابل قبولی اراده و سرحال بود. به خوبی توپ به گردش در می آمد و کار های ترکیبی زیبایی از تیم دیدیم. بازیکنان بدون اشتباه ظاهر شدند و در حد و قواره نام پرسپولیس ظاهر شدند. گل گهر از پیش باخته نبود و با تمام توان در زمین ظاهر شد. هرگز رو به بازی بسته نیاورد و گردن کلفت و قلدر برای کسب امتیاز تلاش کرد ولی مشکل این بود که پرسپولیس با دوندگی بیشتر و دقت بالاتر اجازه نداد تا این حریف که به دنبال ضد فوتبال نبود امتیازی بگیرد.

جوانان خود را باور کنیم

وی ادامه داد: انسجام لازم در تیم پرسپولیس باعث شد تا فوتبال برتری را در زمین پیاده کند. اوستون اورونوف گل زیبایی زد و روند رو به رشد خود را در پرسپولیس ادامه می دهد. او از همان بازی اول که به زمین رفته ارزش های خود را نشان داده، بازیکن ساکنی نیست و کاملاً در راستای برنامه های تهاجمی و تدافعی تیم پیش می رود. امیررضا رفیعی هم درون دروازه بسیار خوب ظاهر شد. او انگیزه بسیار زیادی دارد تا در این پست مهم خود را نشان دهد و به تمامی اعضای تیم، کادرفنی و تماشاگران این اطمینان را بدهد که گلر ذخیره مطمینی برای علیرضا بیرانوند است. اگر جوانان خود را باور کنیم از بسیاری هزینه های گزاف خرید بازیکنان خارجی رها می شویم. رفیعی دروازه بان شجاع و با شهامتی است و می تواند آینده درخشانی برای خود رقم بزند.

داوران نباید مغرضانه قضاوت کنند

پیشکسوت تیم پرسپولیس در خصوص اخراج اوسمار و گلایه برخی هواداران به اینکه سرمربی استقلال با وجود اعتراض شدید به داوران اخطاری هم نمی گیرد، عنوان کرد: در فوتبال ما قوانین یکسان اجرا نمی شود و رنگی هدایت می کنند. سرمربی تیم استقلال همه کاری کنار زمین می کند و حتی دستیاران او هم اعتراض می کنند، ولی هیچ عکس العملی از سوی داوران نمی بینیم. متاسفانه شاهد هستیم سرمربی پرسپولیس با یک حرکت کوچک، کارت قرمز می گیرد و خودش هم از گرفتن کارت های زرد و قرمز متعجب می شود. تفاوت سرمربی استقلال و پرسپولیس برای داوران چیست؟ به نظرم چنین رفتاری، یک مقدار مغرضانه است و کمیته داوران فدراسیون فوتبال باید به داوران خود تلنگر بزند. داوران نباید مغرضانه و هدف دار قضاوت کنند. کمیته داوران باید در مسیر خوب بود، داوران خود را هدایت کند. تنبیه و تشویق حساب شده باعث رشد داوری ما می شود.

هیچ حریفی را دست کم نگیریم

عربشاهی خاطرنشان کرد: روی هم رفته پرسپولیس منسجم و هدفمند بازی کرد. تا آنجایی که می شد به حریف فضا نداد. پرسپولیس به دنبال تکرار قهرمانی است به شرطی که اتحاد و همبستگی درون تیمی حفظ شود، بدون اشتباه ظاهر شویم و هیچ حریفی را دست کم نگیریم. با نفرات خوبی که پرسپولیس دارد امکان کسب قهرمانی وجود دارد. فاصله با صدر به یک امتیاز رسیده، باید به مرز خودباوری برسیم و نباید بگوییم یک یا چند بازیکن نقش اصلی را دارند، تیم در اولویت است و البته همه موظف هستند با تمام توان در خدمت تیم باشند.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عربشاهی: تفاوت سرمربی استقلال و پرسپولیس برای داوران چیست؟/ گل گهر از پیش باخته نبود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عربشاهی: تفاوت سرمربی استقلال و پرسپولیس برای داوران چیست؟/ گل گهر از پیش باخته نبود"، کلیک کنید.