فکر می کنید چند میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟

به گزارش خبرگزاری تینار، «وی آر سوشال» یک شرکت رسانه ای و «ملت واتر» یک شرکت نرم افزاری، به تازگی گزارش سالانه خود را از رسانه های اجتماعی و روندهای دیجیتال در سراسر جهان تحت عنوان «دیجیتال 2024» منتشر کرده اند. این گزارش نشان می دهد که تعداد کاربران فعال رسانه های اجتماعی از مرز 5 میلیارد نفر عبور کرده و به 5.04 رسیده است. در حال حاضر تعداد کاربران شبکه های اجتماعی معادل 62.3 درصد از جمعیت جهان است.

طبق این گزارش و بر اساس گزارش شرق، به طور میانگین کاربران رسانه های اجتماعی روزانه 2 ساعت و 23 دقیقه را در پلتفرم های اجتماعی انتخابی خود می گذرانند و هر ماه از 6.7 پلتفرم استفاده می کنند. تیک تاک در میان سایر شبکه های اجتماعی، بالاتر میانگین زمانی را ثبت کرده و به طور متوسط هر کاربر اندروید ماهانه 34 ساعت را در این شبکه اجتماعی وقت می گذراند. یوتیوب در جایگاه دوم قرار دارد و کاربران اندرویدی آن ماهانه 28 ساعت را در این شبکه سپری می کنند.

این گزارش نشان داد که اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین مردم دنیا است. در گزارش سال قبل وی آر سوشال و ملت واتر، واتس اپ به عنوان پلتفرم محبوب شناخته شده بود. چنانچه 16.5 درصد از کاربران اینترنت که بین 16 تا 64 سال سن دارند، اینستاگرام را محبوب ترین پلتفرم خود می دانند. واتس اپ با 16.1 درصد آرا در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین این گزارش نشان داد که فیس بوک در 12 ماه گذشته تبلیغات جهانی خود را بیش 200 میلیون دلار افزایش داده و رشد سالانه 10.5 درصدی را به همراه داشته است. کاربران لینکدین، اسنپ چت، وی چت و پینترست هم در سال گذشته رشد کرده اند.

فکر می کنید چند میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟

کاهش محبوبیت محتوای تلویزیون

این گزارش علاوه بر رسانه های اجتماعی، سراسر اکوسیستم آنلاین را بررسی کرده است. بنا بر داده های این گزارش کاربران به طور میانگین روزانه 6 ساعت و 40 دقیقه در اینترنت جستجو می کنند و آنلاین هستند. این زمان نسبت به سال گذشته 3 دقیقه (یک درصد) بیشتر شده است. اما کاربران اینترنت نسبت به سال گذشته زمان کمتری را به تماشای محتوای تلویزیون پرداخته اند. این زمان تقریباً 17 دقیقه در روز کمتر شده و نسبت به سال قبل 8.2 درصد کاهش داشته است.

افزون بر این، هزینه تبلیغات دیجیتال نسبت به سال قبل 10 درصد رشد داشته و تقریباً 720 میلیارد دلار برای تبلیغات دیجیتال در سال 2023 هزینه شده است. هزینه تبلیغات اجتماعی با 9.3 درصد افزایش به 207 میلیارد دلار رسیده و سرمایه گذاری در فعالیت های تاثیرگذار 17 درصد افزایش یافته است.

فکر می کنید چند میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟

فصل جدید رسانه های اجتماعی

ناتان مک دونالد، یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل گروه وی آر سوشال، بر اهمیت پایدار رسانه های اجتماعی در ارتباطات بین فردی ما، ایجاد جامعه، تحقیقات محصول و فراتر از آن تاکید کرد. به گفته او محبوبیت روزافزون تیک تاک رفتار آنلاین را تغییر داده است. او تاکید می کند که رویکرد تبلیغات و برادکستینگ برای برندها در پلتفرم های اجتماعی ناکارآمد است.

مک دونالد همچنین بر اهمیت فزاینده اولویت دادن به یک ذهنیت اجتماعی تاکید کرد. او به رشد مثبت در پلتفرم های مختلف اجتماعی اشاره کرد که هر کدام مزایای منحصربه فردی دارند؛ برای مثال پینترست برای تجارت اجتماعی و فیس بوک برای تعامل با جامعه مورد استفاده قرار می گیرند. مک دونالد اهمیت درک پیچیدگی های پلتفرم ها و استفاده از هر رسانه های اجتماعی برای ارتباطات فرهنگی مرتبط با آن را برای بازاریابان برجسته کرد.

الکساندر ساب بیرتنس، مدیر ارشد استراتژی در ملت واتر نیز در این مورد گفت: «از آنجایی که رسانه های اجتماعی با بیش از پنج میلیارد کاربر وارد فصل بعدی خود می شوند، درک الگوهای استفاده، تعامل و روندهای نوظهور برای کمک به برندها برای پیدا کردن صدای منحصر به فرد خود در میان تمام گفت وگوهای آنلاین بسیار مهم است. با وجود گزینه های متعدد، برندها باید به دقت تشخیص دهند که مخاطبان هدفشان کجا به دنبال اطلاعات هستند و روایت های قانع کننده ای بسازند که آنها را مجذوب کند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فکر می کنید چند میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فکر می کنید چند میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟"، کلیک کنید.