قبل ازخواب حتما از این میوه بخورید

قبل ازخواب حتما از این میوه بخورید

آفتاب نیوز :

برخی محققان به این نتیجه رسیده اند خوردن موز می تواند برای رفع کم خوابی مفید باشد.

موز منبع خوبی از منیزیم است که می تواند با شل کردن ماهیچه ها به خواب راحت شبانه کمک کند.

این میوه سرشار از مواد مغذی از جمله منیزیم، پتاسیم، اسید آمینه تریپتوفان، ویتامین B 6، فیبر و کربوهیدرات است. دقیقاً همین مواد مغذی هستند که کمک قابل توجهی به بهبود خواب می کنند. برای مثال، پتاسیم و منیزیم، فشار خون را کاهش داده و گروه های عضلانی را آرام می کند. این دو اثر در حال حاضر منجر به خواب راحت و آرام تر می شوند.

موز، فرآیند هضم را بهبود می بخشد. اسید آمینه تریپتوفان یک تنظیم کننده طبیعی خواب است که حتی در برخی از دارو های بی خوابی استفاده می شود. با پیوستن تریپتوفان به منیزیم، بدن شروع به تنظیم تولید سروتونین و ملاتونین می کند.

هورمون اول به کاهش استرس کمک می کند، در حالی که هورمون دوم باعث می شود که فرد خوب بخوابد.

موز باعث افزایش وزن نمی شود و به راحتی توسط بدن جذب و هضم می شود. بهتر است این میوه به عنوان آخرین وعده غذایی، حداقل یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب میل کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قبل ازخواب حتما از این میوه بخورید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قبل ازخواب حتما از این میوه بخورید"، کلیک کنید.