لزوم تقویت زیرساخت ها و توسعه کتابخانه ها در استان ایلام – خبرگزاری تینار | اخبار ایران و جهان

لزوم تقویت زیرساخت ها و توسعه کتابخانه ها در استان ایلام - خبرگزاری تینار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تینار، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار عصر چهارشنبه در دیدار با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خوش آمد گویی، اظهار داشت: خدمات اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، به خصوص انجام اقدامات بسیار خوب فرهنگی در کنگره شعر «طلوع سرخ» و ایام اربعین و کارهایی که در راستای تقویت کتابخانه های استان انجام شده است، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به محدودیت منابع و کم برخورداری استان ایلام، گفت: نیاز است که در مرکز، برای تحقق عدالت اجتماعی و فرهنگی در راستای تقویت زیرساخت ها و توسعه کتابخانه ها به استان ایلام توجه ویژه شود.

امام جمعه ایلام با تاکید بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه، تصریح کرد: در برخی مواقع نیاز است از ظرفیت خیرین در این راستا استفاده شود؛ چراکه نه تنها افرادی که نیاز به خواندن کتاب دارند و می خواهند از ظرفیت کتابخانه ها استفاده کنند، بلکه کتابخانه باید مکانی برای پر کردن اوقات فراغت باشد.

وی با تاکید بر توسعه کتابخانه ها و افزایش میزان نشاط و جذابیت کتابخانه ها، تصریح کرد؛ باید امکانی فراهم شود تا در مناطق کمتر برخوردار مراجعین بتوانند از دسترسی به رایانه و اینترنت در کتابخانه ها بهره مند باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر نقش رسانه ملی، خبرنگاران و فضای مجازی در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، عنوان داشت: کتابخانه ها با ارایه خدمات فرهنگی می توانند در ساختن انسان های سالم، با بصیرت و آگاه و در مجموع ساختن جامعه ای غنی با پشتوانه ای فرهنگی نقش مهمی ایفا کنند.

دبیرکل نهاد با بیان اینکه تعداد 3 هزار و 800 کتابخانه در سطح کشور زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی کشور فعال است، تصریح کرد: شبکه کتابخانه های عمومی جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا مقام اول را دارد، در آسیا جزء 5 کشور اول و در دنیا جزء 20 کشور نخست هستیم.

مهدی رمضانی با عنوان اینکه در حوزه توسعه کتابخانه های عمومی و تعریف خدمت، ایران جزء کشورهای پیشرو است، گفت: در این حوزه دو مسیله وجود دارد؛ اول دسترسی به کتاب و ایجاد نقطه ارایه خدمت و دوم توسعه خدمات که مورد توجه است. نهاد کتابخانه های عمومی کشور جزء معدود دستگاه های خدماتی است که علاوه بر وظایف و ماموریت ها، برای خود خدمت جدید تعریف کرده است، در این راستا می توان به ارایه 60 خدمت در نسل جدید کتابخانه ها اشاره کرد.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با تاکید بر تمرکز بر حوزه کودک و نوجوان، بیان کرد: در این حوزه کارهای موثری صورت گرفته و در حال حاضر همه کتابخانه ها به بخش کودک مجهز هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تقویت زیرساخت ها و توسعه کتابخانه ها در استان ایلام – خبرگزاری تینار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تقویت زیرساخت ها و توسعه کتابخانه ها در استان ایلام – خبرگزاری تینار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.