لوکاشنکو: بلاروس به دنبال مشارکت استراتژیک با ایران است

لوکاشنکو: بلاروس به دنبال مشارکت استراتژیک با ایران است

الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهور بلاروس چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران را به ابراهیم رییسی، رییس جمهور ایران تبریک گفت.

به گزارش تینار، دفتر مطبوعاتی الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهور بلاروس اعلام کرد: در این پیام تبریک آمده است «مردم ایران طی دوره گذشته بر حق حرکت در مسیر توسعه که به طور مستقل انتخاب شده ، تاکید کرده اند».

خبرگزاری بلتا به نقل از رییس جمهور بلاروس خطاب به همتای ایرانی اش گزارش داد: بلاروس و ایران با هدایت اصول احترام و درک متقابل به طور سیستماتیک همکاری های سودمند دوجانبه را گسترش داده و در مجامع چندجانبه به طور هماهنگ کار می کنند. ما از مشارکت کامل کشور شما در سازمان همکاری شانگهای و بریکس حمایت می کنیم.

وی تاکید کرد: من انتظار دارم که تماس های بین مینسک و تهران در این سکوهای بین المللی نیز به تلاش های ما برای ایجاد مشارکت استراتژیک کمک کند.

رییس جمهور بلاروس با قدردانی از میهمان نوازی ازهییت بلاروسی در ایران در مارس 2023 گفت: من متقاعد شده ام که تمام توافقات انجام شده در این سفر به طور موثر اجرا خواهد شد.

الکساندر لوکاشنکو گفت: من از این فرصت استفاده می کنم و دعوت خود را از شما برای بازدید از بلاروس در یک زمان مناسب برای گفتگو در زمینه های جدید همکاری، تجدید می کنم.

الکساندر لوکاشنکو همچنین برای ابراهیم رییسی آرزوی سلامتی و شادکامی و همچنین صلح، کامیابی و موفقیت در ساختن یک کشور قدرتمند برای مردم ایران کرده است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لوکاشنکو: بلاروس به دنبال مشارکت استراتژیک با ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لوکاشنکو: بلاروس به دنبال مشارکت استراتژیک با ایران است"، کلیک کنید.