«لیندسی گراهام» به فهرست تروریستی روسیه افزوده شد

«لیندسی گراهام» به فهرست تروریستی روسیه افزوده شد

سرویس نظارت مالی فدرال روسیه از افزودن نام سناتور جمهوری خواه آمریکایی به فهرست تروریسم و افراط گرایی این کشور خبر داد.

به گزارش تینار، سرویس نظارت مالی فدرال روسیه، امروز (سه شنبه) اعلام کرد که نام «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه ارشد ایالت کارولینای جنوبی آمریکا به فهرست تروریسم و افراط گرایی روسیه افزوده شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که گراهام، اخیرا، در گفت وگویی با اشاره به مرگ «الکسی ناوالنی» منتقد اصلی کرملین در زندان روسیه گفت باید این کشور تحت قوانین آمریکا «کشور حامی تروریسم» معرفی شود.

ناوالنی در سال 2021 به دلیل حمایت مالی و تحریک افراط گرایی در روسیه به زندان افتاد و رسانه های این کشور روز جمعه از درگذشت این معترض ضد ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه خبر دادند. وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با دخالت های غربی در این موضوع عنوان کرد: «واکنش های غربی مجددا تزویر، بدبینی و نبود اصول مشخص آنها را نشان داد.»

گراهام طی گفت وگویی با برنامه «فیس د نیشن» از تلویزیون سی بی اس بیان کرد: بیایید روسیه را تحت عنوان قوانین آمریکا، کشور حامی تروریسم معرفی کنیم. بیایید آنها را مجبور کنیم تا بهای قتل ناوالنی را بپردازند.

او که ادعا می کند این موضوع را پیشتر با دو سناتور دموکرات در میان گذاشته، افزود: رییس جمهور بایدن به پوتین گفته بود که اگر اتفاقی برای ناوالنی بیفتد، رییس جمهور روسیه بهای آن را خواهد پرداخت. رییس جمهور بایدن، من با شما موافق هستم؛ بهایی که روسیه باید بپردازد، معرفی کردن آن به عنوان کشور حامی تروریسم است.

افزون بر این، وزارت کشور روسیه، سال میلادی گذشته، گراهام را پس از انتشار ویدیوی نشست او با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد.

در این ویدیو تقطیع شده که توسط دفتر ریاست جمهوری اوکراین منتشر شد، به نظر می رسید گراهام با اشاره به حمایت آمریکا از اوکراین می گوید: «روس ها در حال مرگ اند» و این «بهترین پولی است» که تا به حال آمریکا خرج کرده است.

این ویدیو در شبکه های اجتماعی روسیه به طور گسترده منتشر شد و واکنش های بسیاری را به دنبال داشت.

کمیته تحقیقات روسیه نیز که عالی ترین آژانس تحقیقات جنایی این کشور است، گفته بود که یک پرونده جنایی علیه گراهام بر این اساس باز کرده است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«لیندسی گراهام» به فهرست تروریستی روسیه افزوده شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«لیندسی گراهام» به فهرست تروریستی روسیه افزوده شد"، کلیک کنید.