لیگ قهرمانان آسیا| آزمون سخت شاگردان مورایس در ریاض/ طوفان زرد الهلال را می بَرد؟

لیگ قهرمانان آسیا| آزمون سخت شاگردان مورایس در ریاض طوفان زرد الهلال را می بَرد؟

سپاهان که بازی رفت خود را برابر الهلال 3 بر یک واگذار کرده برای بقا در لیگ قهرمانان آسیا باید بتواند پرافتخارترین تیم قاره کهن را حذف کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تینار، تیم های الهلال عربستان و سپاهان ایران در چارچوب دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2023 ساعت 21:30 در ورزشگاه پادشاهی آرنا ریاض به مصاف هم خواهند رفت.

الهلال

الهلال می تواند برای سومین بار در چهار فصل اخیر به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد.  صدرنشین فعلی  لیگ برتر عربستان هفته گذشته در بازی رفت سه گل مهم به ثمر رساند و با پیروزی 3-1 به خانه برگشت.  الهلال به لطف چند نیمه دوم انفجاری به این مرحله از مسابقات رسیده است و 16 گل از 19 گل خود را در 45 دقیقه پایانی بازی به ثمر رسیده است.

الزعیم (لقب الهلال) در 18 بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان فقط دو شکست را متحمل شده است که آخرین شکست آنها مقابل اوراوا رد دایموند (1-0) بوده است.  مردان خورخه ژسوس از زمان شکست در وقت اضافه مقابل النصر (2-1) در جام قهرمانان باشگاه های عربی در شهریور گذشته، در تمام رقابت ها شکست نخورده اند.  این باشگاه شهر ریاض در 14 بازی خانگی آخر خود در تمامی رقابت ها پیروز شده است، در حالی که لغزش قبلی خود در خانه در روز اول این تورنمنت به تساوی 1-1 با نوبهار ازبکستان رسید.

مدتی است که هر کسی قادر به مهار حمله قدرتمند الهلال نیست و این تیم در 19 بازی متوالی چه بازی های رقابتی و چه دوستانه، چندین گل به ثمر رسانده است.  آنها در لیگ قهرمانان تنها یک بار توسط حریف ایرانی حذف شده اند و هر دو بازی مرحله نیمه نهایی خود را مقابل ذوب آهن اصفهان در سال 2010 باختند.

سپاهان

سپاهان علیرغم 45 دقیقه ابتدایی خوب در بازی رفت، نتوانست جلوی الهلال در نیمه دوم را بگیرد و اولین بازی خود در این فصل لیگ قهرمانان را پس از به ثمر رساندن گل ابتدایی از دست داد. ژوزه مورایس با تیمش چهار شکست متوالی را متحمل شده و آخرین پیروزی آنها در آذر گذشته در خارج از خانه در لیگ برتر ایران (5-0 مقابل هوادار) رقم خورد.

سپاهان در این دیدار حداقل به یک پیروزی با اختلاف دو گل نیاز دارد تا امیدی به صعود داشته باشد و در روز دوم مرحله گروهی توانست این کار را انجام دهد و آلمالیق را در ازبکستان 3-1 شکست دهد. اگرچه ممکن است در حال حاضر تاریک و غیرممکن به نظر برسد اما سپاهان نشان داده گهگاه می تواند برای گل زدن منفجر شود، در پنج پیروزی آخر خود که در آن چندین بار گل زده بودند و سه گل یا بیشتر در هر یک از این پیروزی ها به ثمر رسانده اند.

آمارها

مالکوم برزیلی در بازی رفت نتیجه را به تساوی رساند، در حالی که الکساندر میتروویچ و عبدالله الحمدان در وقت های تلف شده نیمه دوم گلزنی کردند تا الزعیم پیروز شود.

سپاهان با دریافت کارت قرمز مستقیم در نیمه دوم بازی رفت، محمد دانشگر را برای این دیدار در اختیار نخواهد داشت و ممکن است دابو در قلب خط دفاعی این تیم قرار بگیرد.رامین رضاییان در آن دیدار گل اول را برای آنها به ثمر رساند، قبل از اینکه پیام نیازمند سه بار گل بخورد، بیش از هر بازی دیگری که در این فصل لیگ قهرمانان شروع کرده است. 

ترکیب احتمالی دو تیم

الهلال: بونو؛ التمبکتی، البولیحی، کولیبالی; نِوِس، کانو; عبدالحمید، مالکوم، الفرج، س. الدوسری؛ میتروویچ

سپاهان: نیازمند؛ رضاییان، یزدانی، زکی پور، نورافکن؛ عباس، کریمی، دابو، قربانی، شکاری؛ مقانلو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ قهرمانان آسیا| آزمون سخت شاگردان مورایس در ریاض/ طوفان زرد الهلال را می بَرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ قهرمانان آسیا| آزمون سخت شاگردان مورایس در ریاض/ طوفان زرد الهلال را می بَرد؟"، کلیک کنید.