ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم

ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم

بالاترین افتخار یک مسیول جمهوری اسلامی در بلندمرتبه ترین رکن اجرایی، خدمتگزاری به مردم است. رییس جمهور فقید از ابتدای انقلاب اسلامی و همان زمانی که به عنوان دادستان در خدمت مردم بودند تا زمانی که مسیولیت سازمان بازرسی و تولیت آستان قدس و سپس قوه قضاییه را بر عهده گرفتند و دو سال گذشته که با رای مردم به عنوان رییس جمهور کشورمان انتخاب شدند، هیچ وقت خود را از افتخار خدمتگزاری به ملت محروم نکردند و این عشق به مردم دوطرفه بود، که مردم خاینان و خادمان را خوب می شناسند. مردمی که امروز عزادار خادم خود هستند، می دانند که چه گوهری را از دست داده اند.

به گزارش تینار، جام جم نوشت:

1. شهادت رییس جمهور مردمی، متعهد و پرتلاش کشورمان به همراه وزیر امور خارجه انقلابی و حضرت آیت ا… آل هاشم امام جمعه محبوب و معتبر تبریز و مالک رحمتی استاندار پرتلاش آذربایجان شرقی، موجی از اندوه و غم را بر کشور عزیزمان و دیگر کشورهای منطقه و جهان حاکم ساخته است. ملت غیور ایران در عزای بزرگمردی به سر می برد که لحظه ای عهد و قسم خویش مبنی بر خدمت به محرومان را نگسست و فرجام زندگی پربار او نیز با شهادت در همین مسیر رقم خورد. تسلیم در برابر تقدیر الهی و صبر در برابر این مصیبت، امر پروردگار عالمیان است … .

2. بالاترین افتخار یک مسیول جمهوری اسلامی در بلندمرتبه ترین رکن اجرایی، خدمتگزاری به مردم است. رییس جمهور فقید از ابتدای انقلاب اسلامی و همان زمانی که به عنوان دادستان در خدمت مردم بودند تا زمانی که مسیولیت سازمان بازرسی و تولیت آستان قدس و سپس قوه قضاییه را بر عهده گرفتند و دو سال گذشته که با رای مردم به عنوان رییس جمهور کشورمان انتخاب شدند، هیچ وقت خود را از افتخار خدمتگزاری به ملت محروم نکردند و این عشق به مردم دوطرفه بود، که مردم خاینان و خادمان را خوب می شناسند. مردمی که امروز عزادار خادم خود هستند، می دانند که چه گوهری را از دست داده اند.
 
3. دکتر رییسی در موقعیتی دولت را تحویل گرفت که پس از طی کردن دوره کم کاری ها و ترک فعل های دهه90 عملا اقتصاد ایران و سفره مردم دچار مشکلات عدیده بود. در این شرایط و در طول مدت کوتاه سه ساله ریاست جمهوری اتفاقات بزرگی در حوزه اقتصاد رقم خورد. از راه اندازی بنگاه های اقتصادی تعطیل شده تا رسیدگی مستقیم به معیشت مردم، در این مدت رخ داد. مستضعفین و محرومین شاهدی بر این ادعا هستند.

4. شهید رییسی، فراجناحی بودن را در بالاترین جایگاه اجرایی کشور معنا کرد. همدلی مثال زدنی ملت ایران، اعم از گروه ها، احزاب، شخصیت ها و جریانات سیاسی بعضا متضاد و مخالف مشی همدیگر در پیگیری مستمر وضعیت رییس جمهور محبوب و همراهان شهید و خدوم ایشان به وضوح نشان داد که ملت ایران در شرایط و برهه های حساس و حیاتی در دفاع و صیانت از کشورشان متحد و همگام هستند.

5. برخی هم در این بین در فضای مجازی و غیرمجازی هلهله و شادی می کنند که امروز، بنا بر گفته زیارت عاشورا، روز شادی پیروان آل امیه و آل مروان و آل زیاد است. اینان را زیاد جدی نباید گرفت و به آنها نباید خرده گرفت که این اتفاقات در طول تاریخ شیعه همیشه رخ داده است و بازهم اتفاق خواهد افتاد. زمان همیشه نشان داده که کدام سمت تاریخ ایستاده ایم. رییسی که در راه مردم عاقبت به خیر شد، دعا کنیم اینان نیز عاقبت به خیر شوند.

6. از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز حوادث و اتفاقات ناگوار زیاد رخ داده است. ترورهای مسیولین رده بالای کشور در دهه60 و رحلت امام خمینی(ره) و رخدادهای مختلف تا به امروز نشان داده که هر حادثه ای درخت انقلاب را تناورتر کرده است. در همین راستا فرمایشات روز گذشته رهبر حکیم انقلاب، تسلی بخش ملت ایران در این شرایط تاثربرانگیز است: تسلیم در برابر اراده خداوند متعال و استمرار پیشرفت و حرکت رو به جلو . این همان رمز پویایی و اصالت گفتمان انقلاب و متعلقات آن محسوب می شود. اصالت و قدرتی که در 45 سال گذشته همواره دشمنان این مرز و بوم را به ورطه ذلت و شکست افکنده است. و گویی حافظ این بیت زیبا را برای ملت ایران سروده است: ای گل تو دوش داغ صبوحی کشیده ای/ ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ما آن شقایقیم که با داغ زاده ایم"، کلیک کنید.