مجوز 400 آموزشگاه موسیقی گواه بر اهمیت حوزه موسیقی در کشور است

اسماعیلی در جمع خبرنگاران:

مجوز 400 آموزشگاه موسیقی گواه بر اهمیت حوزه موسیقی در کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ابهامات در نقل قول های اخیرش درباره ترویج موسیقی در کشور توضیحاتی ارایه داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تینار، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه موسیقی فجر در جمع رسانه ها گفت: بایستی در ابتدا از شما اصحاب رسانه بابت همه زحمات طول یک ماه اخیر برای حضور در جشنواره های مختلف فجر تشکر کنم.

وی در ادامه افزود: الحمدالله امسال جشنواره موسیقی هم شب های باشکوهی در تهران و دیگر استان ها پشت سر هم گذاشت، من در اختتامیه گفتم که چطور با اجرای راهبردی در گوشه و کنار جنوب تا شمال تهران با کاهش محسوس قیمت ها روبرو بودیم که همه با درامدهای مختلف در این جشن موسیقی شرکت کنند.

انشا الله همکارانم تمهیدی بیندیشند تا این موضوع اجرایی شود و ما برنامه های فاخر موسیقی و آسان تری در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

اسماعیلی عدد حضور بانوان را بر اساس آمار 900 نفر از 2 هزار نفر دانست و گفت: الحمدالله خانم ها فعال هستند و ما برایشان آرزوی موفقیت داریم. 

وی با اشاره به اینکه برای سال بعد پیش بینی شده که بخش های مستقلی برای برخی بخش ها مثل پاپ داشته باشیم، توضیح داد:  درباره اکوستیک سالن ها هم صحبت هایی شده که نواقص این زمینه اعلام و در اسرع وقت مشکلات رفع شود.

وی درباره سند ملی موسیقی گفت:  ما 45 سال بود قانون درستی در این عرصه نداشتیم و همین اختلاف دیدگاه هایی  ایجاد می کرد و اتفاقات بعضاً می افتاد که خوشایند هنر و هنرمند نبود یا با عموم باورهای جامعه ایمانی ناسازگار بود، الان این سند بر اساس آرا  فقهی رهبر با دیدن اقتضایات لازم با ریل گذاری صحیح بود.

وی در ادامه گفت:   موسیقی در تاریخ اندیشه اسلامی با حکمت گره خورده اگر مشکلاتی در صد سال اخیر شده ام را بایستی باریشه های قدیمی سنتی رفع شود و اصلاحات صورت گیرد. موسیقی مقامی و محلی ما هم خیلی مهم است و این سند یک ریل گذاری صحیح در عرصه موسیقی است. این سند حاصل یک کار جمعی است، همکاران انجمن و خانه موسیقی و دفتر موسیقی خیلی زحمت کشیدند.

اسماعیلی درباره نقل قول اخیرش درباره ترویج و توسعه موسیقی و بازتاب منفی آن در فضای مجازی، یادآور شد:  ما به ابتکار دوستان خوبمان چهارمین همایش فقه و هنر را در مشهد داشتیم، من آنجا اشاره کردم به محدودیت های حوزه فعالیت های موسیقی و مثال های زیادی مثل نشان دادن چهره معصومین زدم. همین دو سال اخیر از همکارانم آمار گرفتم 400 آموزشگاه موسیقی مجوز گرفتند، ادامه بحث این بود که با این سند موسیقی ما محدودیت ها را نداشته باشیم حالا برخی در نقل طور دیگری نشان دادند، الحمدالله با سند موسیقی ابهامات رفع خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجوز 400 آموزشگاه موسیقی گواه بر اهمیت حوزه موسیقی در کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجوز 400 آموزشگاه موسیقی گواه بر اهمیت حوزه موسیقی در کشور است"، کلیک کنید.