مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم

مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم

شبکه ها و رسانه های عرب زبان از صبح امروز چهارشنبه به طور مستقیم به پوشش خبری حضور گسترده مردم ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر های شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهان وی پرداخته اند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تینار، شبکه های الجزیره و الجزیره مباشر از همان ساعات آغازین صبح امروز به طور مستقیم حرکت گسترده مردم به سمت محل برگزاری مراسم تشییع در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف و تجمع عزاداران در مسیر را به تصویر کشیده و به طور مداوم در حال پخش خیل عظیم از جمعیتی هستند که در رثای رییس جمهور محبوب خود به حرکت در آمده اند.

شبکه النجباء عراق نیز از صبح امروز پوشش مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت را آغاز کرده و با پخش مستقیم و با حضور خبرنگاران خود در قالب گزارش های خبری و تصویری، فیلم و عکس، برگزاری این مراسم را با حضور گسترده مردم شرکت کننده به تصویر می کشد.

مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم

شبکه المسیره یمن دیگر شبکه عرب زبانی است که بی وقفه در حال پخش مراسم وداع مردم با رییس جمهور محبوب خود و همراهان وفادار وی در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف است.

مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم

شبکه فلسطین الیوم نیز ضمن پخش مستقیم حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت، با نشان دادن تصاویر خیل عظیم جمعیت در مسیرها و متروی تهران، محبوبیت رییس جمهور شهید و شهدای همراه را به تصویر کشیده است.

بخش عرب زبان شبکه فرانس 24 نیز با پخش تصاویر مستقیم از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت، به مصاحبه با خبرنگار خود در تهران درباره جزییات مراسم تشییع و خاکسپاری شهدا پرداخته است.

در همین راستا، شبکه تلویزیونی المیادین نیز با استقرار خبرنگاران خود در مسیرهای مختلف تشییع پیکرهای رییس جمهور و همراهان شهید و حال و هوای مراسم، به مصاحبه با شماری از شرکت کنندگان پرداخته و در حال پخش مستقیم آن است.

شبکه العهد عراق دیگر رسانه تصویری است که در حال پخش مستقیم مراسم تشییع شهدای خدمت و وداع مردم با رییس جمهور محبوب خودشان است.

این شبکه همراه با خبرنگاران خود در تهران، سیل عظیم عزاداران را در مسیرهای حرکت به سمت دانشگاه تهران و خیابان های اطراف مملو از جمعیت، به تصویر کشیده است.

حضور اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس و شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در جمع عزاداران نیز در کانون پوشش خبری این رسانه ها بوده است.

شبکه المنار لبنان نیز با انتخاب عنوان «وداع میلیونی با رییس جمهور و همراهان شهید»، در حال پخش مستقیم مراسم تشییع پیکرهای این عزیزان در مسیرهای مختلف و مصاحبه با خبرنگاران خود مستقر در تهران است.

مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم

«حساب دیاب» خبرنگار شبکه العربی در تهران نیز طی گزارشی به برگزاری مراسم تشییع شهدای خدمت و حضور گسترده مردم در آن برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت اشاره کرد.

شبکه «الحدث» عربستان نیز مراسم تشییع و وداع با شهید آیت الله رییسی، رییس جمهور مردمی و همراهان شهید ایشان را به طور مستقیم پخش کرد و درباره جزییات خاکسپاری این عزیزان گزارش داد.

در همین راستا، سایر رسانه های تصویری و مکتوب عرب زبان نیز در حال پوشش خبری برگزاری مراسم تشییع شهدای خدمت در تهران در قالب گزارش های خبری و فیلم و عکس هستند.

بازتاب حضور مردم در مراسم وداع با پیکر شهیدان خدمت در شبکه NTV ترکیه نیز منعکس شد.

به گزارش تینار، بالگرد حامل شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی، هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی روی رودخانه ارس در مرز مشترک با جمهوری آذربایجان، در محدوده شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود سقوط کرد.

حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و سه نفر کادر پروازی، دیگر سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند که همگی به شهادت رسیدند.

آیین تشییع پیکر این شهدا صبح روز سه شنبه در تبریز برگزار شد و پس از انتقال پیکر مطهر آنان به تهران و استقبال رسمی در فرودگاه مهرآباد، برای زیارت به قم برده شد، شامگاه سه شنبه آیین وداع با شهدای خدمت با حضور پرشور و گسترده مردم تهران در محل مصلای بزرگ امام خمینی برگزار شد؛ قرار است تا لحظاتی دیگر رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران بر پیکر آنان نماز اقامه کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت در شبکه های عرب زبان + فیلم"، کلیک کنید.