مصرف کاهو تغییر رنگ داده ضرر دارد؟

مصرف کاهو تغییر رنگ داده ضرر دارد؟

به گزارش تینار،غزاله اسلامیان افزود: رنگ سبز غوره به دلیل وجود رنگدانه کلروفیل است، وقتی غوره در معرض نور خورشید قرار می گیرد و به انگور تبدیل می شود، کلروفیل با رنگدانه های کاروتیویید یا آنتوسیانین جایگزین می شود، به همین دلیل وقتی آبغوره را در معرض نور خورشید قرار می دهیم تغییر رنگ می دهد.

ایرنا در خبری نوشت:وی اظهار داشت: اگر آبغوره را داخل ظرف پلاستیکی در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهیم دما و نور باعث آزاد شدن بیشتر فتالات هات و عنصر از بطری به داخل آبغوره می شود که خطرات زیادی را متوجه سلامت بدن می کند.

اسلامیان با بیان اینکه نور خورشید باعث کاهش مقدار ویتامین C موجود در آبغوره می شود، ادامه داد: بهترین روش نگهداری آبغوره، استفاده از ظروف شیشه ای کوچک و داخل یخچال است.

وی توصیه کرد: غوره ها را تمیز بشویید، بین یک تا دو روز اجازه دهید تا کاملا خشک شوند و بعد از آبگیری پاستوریزه کرده و ظرف شیشه ای را هم داخل آبجوش به صورت افقی بجوشانید تا استریل شده و از کپک زدن آبغوره جلوگیری شود. در نهایت در شیشه ها را به طور کامل ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید.

مغز گردوی سیاه ما را بیمار می کند؟

به گفته این متخصص تغذیه، مهمترین دلیل سیاه شدن مغز گردو، آبیاری کم یا نامناسب، گرمای بیش از حد هوا در فصل تابستان، کمبود برخی عناصر مثل روی و آهن در خاک، برداشت دیر هنگام گردو از درخت، دیر جدا کردن پوسته سبز رنگ، خشک کردن گردو در آفتاب و یا نگهداری آن در شرایط نامناسب در انبار است.

اسلامیان با اشاره به اینکه اکسیداسیون ترکیبات در پوست مغز گردو باعث سیاه شدن آن می شود، افزود: علاوه بر این موارد ژنوتیپ گردو و یا زودرس بودن گردو هم ممکن است باعث این امر شود.

وی با اشاره به اینکه برخی آفت ها، باکتری ها، قارچ ها و یا مگس پوست گردو هم می تواند باعث سیاه شدن مغز گردو و البته غیرقابل مصرف شدن آن شود، تصریح کرد: اگر مغز گردو فقط کمی سیاه است ولی طعم آن عوض نشده، بوی بدی نمی دهد و لزج نشده مشکلی برای استفاده ندارد.

کاهوی زنگ زده را دور بریزیم؟

اسلامیان ادامه داد: وقتی کاهو را در یخچال می گذاریم، بعضی از قسمت های برگ یا ساقه به رنگ قرمز یا مسی درآمده باشد، به دلیل آن است که وقتی کاهو برش می خورد یا آسیب می بیند، آنزیمی به نام پلی فنل اکسید از آن آزاد می شود که در مجاورت اکسیژن وارد شده و باعث تولید رنگدانه های قرمز و قهوه ای در کاهو می شود.

وی افزود: بعضی سبزیجات و میوه جاتی که در کنار کاهو نگهداری می کنیم گاز اتیلن آزاد می شود که قرار گرفتن در معرض این گاز هم می تواند باعث قرمز شدن کاهو شود، مصرف این کاهوهای تغییر رنگ داده، هیچ مشکلی برای سلامت ما ایجاد نمی کند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصرف کاهو تغییر رنگ داده ضرر دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصرف کاهو تغییر رنگ داده ضرر دارد؟"، کلیک کنید.