مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

به گزارش تینار به نقل از تینار، محمد مخبر در این دیدار ضمن تشکر از ابراز مودت و همدردی دولت و ملت مصر با دولت و ملت ایران گفت: ما شخصیت هایی بزرگ، پرتلاش، دلسوز و کارآمد را از دست دادیم و فقدان آنها ضایعه ای تلخ برای ملت ایران است اما با وفاق و همدلی از این روزهای سخت عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش های آیت الله رییسی و دکتر امیرعبداللهیان در ایجاد انسجام و وحدت میان امت اسلامی حول محور فلسطین گفت: تلاشهای این دو شخصیت بزرگ در حمایت از فلسطین و رساندن پیام مردم مظلوم غزه به گوش جهانیان از یادها نخواهد رفت.

سرپرست ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی و علاقه دو ملت ایران و مصر به یکدیگر تصریح کرد: احیای روابط و توسعه و تعمیق تعاملات میان دو کشور بویژه در بخش های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با قوت استمرار خواهد یافت.
سماح شکری که به عنوان اولین وزیر امورخارجه مصر بعداز انقلاب اسلامی در ایران حضور می یافت، نیز در این دیدار ضمن ابراز تاسف عمیق از این ضایعه تاسف بار و همدردی با دولت و مردم ایران گفت: دوست داشتیم در شرایطی بهتر به ایران سفر کنیم اما اکنون حامل پیام تسلیت و تعزیت آقای عبدالفتاح السیسی رییس جمهور و آقای احمد الطیب شیخ الازهر در پی این ضایعه تلخ به دولت و ملت ایران هستیم.
وزیر امور خارجه مصر ضمن تجلیل از نقش برجسته شهید آیت الله رییسی و شهید امیر عبداللهیان در تعامل و همگرایی میان کشورهای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی ریشه دار و دارای ارکان مستحکم است، اطمینان داریم برغم این اتفاق ناگوار از این برهه حساس نیز عبور خواهد کرد و مصر خواهان تقویت روابط با ایران است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر خواستار تقویت روابط با ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر خواستار تقویت روابط با ایران است"، کلیک کنید.