معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مهرافروز پیکرنگار؛ متهم ردیف شصت و هفتم

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مهرافروز پیکرنگار؛ متهم ردیف شصت و هفتم

مهرافروز پیکرنگار متهم ردیف شصت و هفتم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

به گزارش تینار، مهرافروز پیکرنگار متهم ردیف 67 پرونده اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است. 

او پس از عزیمت به کشور انگلیس، به عضویت انجمن دانشجویان فریب خورده، وابسته به گروهک تروریستی منافقین در شهر نیوکاسل در آمده و در سال 1361، در حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، شرکت می کند. او از عناصر کادر مستقر در اروپا و عضو کمیسیونی در تشکیلات تروریستی موصوف بوده که به سیاهنمایی علیه جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

دیگر فعالیت ها و مسیولیت های او عبارت است از مسیول تشکیلات نفاق در بلژیک، مسیول تشکیلات نفاق در انگلیس و عضویت در کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت.

او  در مشارکت با ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسدالله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می شود. در آن اقدام تروریستی، اصغر رییس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می شود.

همچنین او  جزو دستگیرشدگان مورخ 17 ژوین 2003 نفرات نفاق، به اتهام کلاهبرداری سازمانیافته، از سوی پلیس فرانسه نیز است و تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-530/6-2002 است.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مهرافروز پیکرنگار؛ متهم ردیف شصت و هفتم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مهرافروز پیکرنگار؛ متهم ردیف شصت و هفتم"، کلیک کنید.