مقام اطلاعاتی اوکراین: هیچ موشک ایرانی در اختیار روسیه نیست

مقام اطلاعاتی اوکراین: هیچ موشک ایرانی در اختیار روسیه نیست

به گزارش تینار، کیریلو بودانوف امروز در حاشیه مجمع “اوکراین: سال 2024” در کی یف، خبر ارسال موشک های بالستیک ایرانی به روسیه را تکذیب کرد.

تارنمای خبری “آر بی سی اوکراین” در این خصوص نوشت که بودانوف، رییس اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین، ضمن تکذیب تحویل موشک های بالستیک ایرانی به روسیه گفت: هیچ موشک (ایرانی در اختیار روسیه) نیست. تمامی این اخبار نادرست است.

به گزارش ایرنا، وی همچنین گفت که روسیه چندین موشک دریافتی از کره شمالی را علیه اوکراین پرتاب کرده است.

بودانوف افزود: اما اینکه بگوییم کاربرد (موشک های کره ای) در سطح گسترده بوده نیز حقیقت ندارد.

رویترز پیشتر در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شده بود که ایران 400 فروند موشک زمین به زمین بالستیک به روسیه صادر کرده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل 4 اسفند اعلام کرد: به رغم اینکه هیچ محدودیت قانونی برای فروش موشک های بالستیک وجود ندارد، ایران از نظر اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در طول درگیری روسیه و اوکراین برای جلوگیری از دامن زدن به جنگ خودداری کند و این بر اساس پایبندی ایران به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقام اطلاعاتی اوکراین: هیچ موشک ایرانی در اختیار روسیه نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقام اطلاعاتی اوکراین: هیچ موشک ایرانی در اختیار روسیه نیست"، کلیک کنید.