«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

باشگاه فوتبال آرسنال در تابستان گذشته خط میانی تیمش را با خرید دکلان رایس تقویت کرد و در پنجره نقل و انتقالاتی بعدی همین سیاست صحیح را برای قدرت بخشیدن بیشتر به قلب تپنده اش در پیش خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تینار، آرسنال فصل موفقیت آمیزی را پشت سرگذاشته است. توپچی ها حتی اگر در واپسین هفته فصل 2024-2023 هم به مقام قهرمانی دست نیابند و جام قهرمانی را در دستان بازیکنان منچسترسیتی ببینند، خوشحال خواهند بود که تا ایستگاه پایانی پابه پای آبی آسمانی ها در رقابتی تنگاتنگ ماندند. در شرایط حاضر که تنها یک هفته تا پایان فصل «پریمیر لیگ» باقی مانده، لندنی ها همچنان شانس جام گرفتن را دارند.

اما هر اتفاقی که برای میکل آرتتا و شاگردانش رخ دهد، حتی با شگفتی روز وستهام مقابل منچسترسیتی قد علم کند و یکشنبه توپچی ها از سد اورتون بگذرند و قهرمان شوند، باز در مقام تقویت خود برخواهند آمد.

آنگونه که از گوشه و کنار به گوش می رسد، تیم لندنی دنبال بازیکنان توانمند جدیدی خواهد بود و در این میان اولویت برای «موتورخانه تیم» یعنی خط هافبک است.

*حد تحمل هواداران آرسنال

در این نکته شک و تردیدی نیست که آرسنال تحت هدایت آرتتا، پیشرفت چشمگیری کرده است. هواداران پرشمار تیم نیز از این بابت خرسندند. آنها برای بازگشت روز های خوب، زیاد صبرکرده اند. حتی حالا هم اگر به قهرمانی لیگ نرسند، نیز بازهم صبوری به خرج خواهند داد. با این حال تحمل آنها هم حدی دارد و مدیریت باشگاه و سرمربی اسپانیایی به این موضوع واقف هستند. آنها می خواهند همانند دوران آرسن ونگر، تیم آنقدر قدرتمند و طلایی شود که منچسترسیتی پپ گواردیولا را به چالش بکشد. در واقع می خواهند آنقدر قدرت بگیرند که جلوی یکه تازی های تمام نشدنی سیتیزن ها گرفته شود.

تیم دارای ترکیب اصلی قوی و با پتانسیل بالاست، اما انتظار می رود پنجره تابستانی بی رحمانه ای در شمال لندن رخ دهد. قراراست اصلاحاتی در برخی پست ها صورت گیرد.

طبق گزارش ها، آرتتا بیشتر علاقمند به تقویت قلب تپنده تیمش یعنی خط میانی است. او تابستان قبل دکلان رایس را با مبلغ 105 میلیون پوند به خدمت گرفت و در کل فصل شاهد تحول اساسی در ساختار خط میانی تیمش بود.

حالا هم گفته می شود لندنی ها نیاز به خریدی مشابه دارند هرچند که مشخصات هافبک مورد نظرشان هنوز مشخص نیست. بنابر این آنها با 5 گزینه مختلف برای تقویت موتورخانه خویش مواجه هستند، اما این گزینه ها شامل چه نفراتی هستند؟

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

1-فرانکی دیونگ

فرانکی دیونگ فوتبالیست ارزشمندی است. هرچند برخی رسانه ها می گویند هافبک هلندی در بارسلونا با افت مواجه شد.در واقع بی ثباتی مالی باشگاه کاتالانی و همچنین مصدومیت ها به چنین بازیکن تکنیکی کمکی نکرده، اما به هرحال ستاره ای در سطح او هرگز نباید «یک بار مصرف» در نظرگرفته شود!

با این حال زمزمه های مداومی در مورد جدایی اش شنیده می می شود، هرچند دکو، مدیر ورزشی باشگاه گزارش های انتشاریافته مربوط به فروش تابستانی اش را رد کرده باشد.با این حال «چشم های تیزبین» تیم های بزرگ همچنان به قدرت و توانایی ملی پوش هلندی اذعان دارند و با کمی تحقیق و بررسی می توان فهمید نامش در فهرست خرید خیلی از تیم ها هست.

در روز های اخیر البته برخی منابع انگلیسی گزارش کردند دیونگ از حضور در جزیره بدش نمی آید و به حضور در تیمی مثل آرسنال و شروع ماجراجویی در 27 سالگی علاقه نشان می دهد.

برهمین اساس آنهایی که به باشگاه لیگ برتری نزدیک هستند عنوان می کنند اگر آرسنال بتواند رقم معقول با وضعیت کنونی بازار نقل و انتقالات ارایه دهد، امکان دسترسی به چنین هافبک باارزشی را خواهد یافت.آنوقت لژیونر خوشفکر می تواند در نقش های بی شماری در میانه میدان تیم عمل کند و مکملی عالی برای رایس در فصل بعد شود.

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

2-مارتین زوبیمندی

علاقه توپچی ها به زوبیمندی مربوط به دیروز و پریروز نیست. آنها ماه هاست به چنین هافبک موثری میل و تمایل نشان می دهند. چرا که باوردارند اگر ستاره 25 ساله و اسپانیایی رهسپار لندن شود، تیم جدیدش «چفت و بست» بیشتری در میانه میدانش خواهد داشت.

مارتین باوجودی که در ریال سوسیداد خیلی بازی اش به چشم نیامده، از یک فصل خوب لذت برده و موضوع عدم حضور یارانش در لیگ قهرمانان اروپا می تواند وی را متقاعد برای یافتن راهکاری کند.

در هفته های اخیر روزنامه های ورزشی مثل آس و مارکا اسپانیا گزارش کردند ژابی آلونسو، سرمربی موفق بایرلورکوزن آلمان تمایل به همکاری مجدد با شماره 4 سن سباستین را دارد.با آگاهی از این موضوع، به طور قطع سران تیم انگلیسی باید دقت کنند چنین مهره ارزشمندی را بیهوده از دست ندهند.

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

3-برونو گیمارش

روزنامه سان به تازگی گزارشی در مورد گیمارش منتشرکرد که در آن دلیل آورد توانمندی های هافبک 26 ساله بسیار بوده که هنوز ناشناخته مانده است اما شایعاتی هم در مورد احتمال فروش وی و آلکساندر ایزاک در پایان فصل جاری نزد «سیاه و سفید ها» شنیده می شود.

گیمارش از زمانی که در ژانویه 2022 تیم لیون را ترک کرد و به نیوکاسل یونایتد پیوست، نقشی کلیدی در پیشرفت و صعود تیم به لیگ قهرمانان داشت.

ستاره برزیلی که اغلب در خط میانی مورد استفاده قرارگرفته، قادر است مراحل دیگر ترقی را درتیمی همچون آرسنال طی کند. بسیاری از تحلیل گران معتقدند او می تواند قابلیت های افزون تری را نمایان سازد و نقش کاملا پیشرفته ای را زیر نظر آرتتا برعهده گیرد. او چهره ای است که اگر راهی چنین تیمی شود، حتی بدون مالکیت توپ هم می تواند بی پروا عمل کرده و در نهایت به ارتقا بیشتر سطح فنی توپچی ها کمک کند.

استیو فاستر، تحلیل گر فوتبال انگلیس درباره اش می گوید می تواند نقش هافبکی همه جانبه را در تیمی جدید به خود گیرد.از این رو باید صبرکرد و دید مربی اسپانیایی چه نقشه ای برای جذبش می کشد.

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

4- آمادو اونانا

اورتون گرفتار مشکلات مالی است و اکنون خبر می رسد که احتمال فروش نفراتی از جمله اونانا وجوددارد.طبق آخرین گزارش ها، آبی های مرسی ساید در آشفتگی مالی به سر می برند و از این رو نمی توانند از موضوع فروش یکی دو بازیکن خود اجتناب کنند.

بر همین اساس اونانا می تواند گزینه ای قابل تامل برای آرتتا باشد.البته هافبک بلژیکی مدل بازی دارد که به زعم خیلی ها، «چشم نواز» نیست. در واقع سبک بازی اش، کاملا در خدمت تیم بوده و در بازی هوایی فوق العاده عمل می کند.

از این رو اگر سرمربی تیم لندنی به این نتیجه رسیده باشد که برای فصل بعد گزینه ای در اختیار گیرد که بخش اعظم چالش هایش را برطرف کند، هافبک 22 ساله متولد داکار می تواند مهره ارزشمندی باشد.

در تحلیل اخیری که روزنامه هت لاتسه چاپ بلژیک منتشرکرده، اونانا به عنوان هافبکی برشمرده شده که توانایی انتقال سریع توپ از دفاع به حمله را دارد و در ضربات ایستگاهی بسیار خطرناک عمل می کند.

«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟

5- مانویل لوکاتلی

لوکاتلی از آن دسته بازیکنانی است که قبلا هم مورد توجه آرسنالی ها قرارداشته؛ چرا که در سال 2021 یوونتوس باشگاه شمال لندن را در راه جذبش شکست داد و با مانویل قرارداد امضا کرد اما این ملی پوش ایتالیایی موفق ترین دوران فوتبالش را در تورین سپری نکرده، هرچند که یکی از بازیکنان مورد اعتماد ماسیمیلانو آلگری، سرمربی تیم به شمار رفته است.

در مورد لوکاتلی خیلی چیز ها می توان گفت. ازجمله این که آرتتا آنقدر چشمان تیزبینی دارد تا متوجه شود ستاره تورینی از تکنیک بسیار بالایی برخوردار بوده و زیر نظرش بازهم می تواند پیشرفت کند.لوکاتلی در عین حال بازیکنی «باکس تو باکس» خواهد بود که دست سرمربی تیم لندنی را برای ارایه تاکتیک های متنوع بازخواهد گذاشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«موتورخانه» توپچی های لندن بازهم تقویت می شود؛ 5 گزینه آرسنال برای تقویت خط هافبک کدام گزینه ها هستند؟"، کلیک کنید.