موضوع امسال روز زمین چه خواهد بود؟

موضوع امسال روز زمین چه خواهد بود؟

تینار/خراسان رضوی روز زمین هر سال در 22 آوریل برگزار می شود و یکی از بزرگترین جنبش های اعتراضی زیست محیطی در این سیاره است

به نقل از ویفروم، موضوع روز زمین امسال «سیاره در برابر پلاستیک» است  و مبارزان خواستار کاهش 60 درصدی تولید پلاستیک تا سال 2040 هستند.

گزارش جهانی ریسک های مجمع جهانی اقتصاد در سال 2024 نشان می دهد که خطرات زیست محیطی نیمی از 10 خطر بزرگ را در 10 سال آینده تشکیل می دهند.

هر سال در 22 آوریل، حدود یک میلیارد نفر در سراسر جهان برای افزایش آگاهی در مورد بحران آب وهوا و ایجاد تغییرات رفتاری برای حفاظت از محیط زیست اقدام می کنند.

شرکت در روز زمین می تواند اشکال مختلفی از جمله پروژه های کوچک خانه یا کلاس درس مانند کاشت گیاهان یا جمع آوری زباله داشته باشد. مردم همچنین داوطلب می شوند تا درخت بکارند، به سایر طرح های زیست محیطی بپیوندند یا در اعتراضات خیابانی در مورد تغییرات آب وهوا و تخریب محیط زیست شرکت کنند.

کمپین ها و پروژه های رسمی روز زمین با هدف افزایش سواد زیست محیطی و گرد هم آوردن افراد یا گروه های همفکر برای رسیدگی به مسایلی مانند جنگل زدایی، از بین رفتن تنوع زیستی و سایر چالش ها انجام می شود.

موضوع جهانی روز زمین امسال «سیاره در برابر پلاستیک» است که تهدیدی را که پلاستیک برای سلامتی انسان ایجاد می کند به رسمیت می شناسد و کمپین هایی که خواستار کاهش 60 درصدی تولید پلاستیک تا سال 2040 هستند.

از 23 تا 29 آوریل 2024، دولت ها و سازمان های غیردولتی از سراسر جهان در اتاوا، پایتخت کانادا، گرد هم می آیند تا به مذاکره درباره شرایط پیمان جهانی پلاستیک سازمان ملل ادامه دهند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موضوع امسال روز زمین چه خواهد بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موضوع امسال روز زمین چه خواهد بود؟"، کلیک کنید.