نتانیاهو سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرد

نتانیاهو سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرد

در پی عدم وتوی پیش نویس قطعنامه شورای امنیت برای آتش بس در غزه توسط آمریکا، نتانیاهو سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرد.

به گزارش تینار، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه و در بیانیه ای اعلام کرد که در پی امتناع آمریکا از وتوی قطعنامه شورای امنیت در مورد آتش بس غزه، او سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه پیش نویس قطعنامه ای را که خواستار «آتش بس فوری در غزه در طول ماه رمضان، آزادی فوری و بی قیدوشرط تمام گروگان ها و تضمین دسترسی بشردوستانه» می شود، تصویب کرد.

14 کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند و آمریکا هم برخلاف دفعات پیشین، آن را وتو نکرد و رای ممتنع داد.

بر اساس گزارش الجزیره، در این بیانیه آمده است: «تغییر موضع آمریکا به تلاش های جنگ و تلاش برای آزادی اسرا آسیب می زند. شکست آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت عقب نشینی آشکار نسبت به موضع قبلی است».

از سوی دیگر، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی گفت از تصمیم نتانیاهو برای لغو اعزام هیات اسراییلی ناامید شده است.

کربی همچنین گفت عدم مخالفت آمریکا با قطعنامه آتش بس در غزه به معنای تغییر سیاست واشنگتن در قبال تل آویو نیست بلکه آتش بس باید با آزادی اسرای اسراییلی از غزه همراه شود.

او گفت آمریکا به این دلیل که قطعنامه از «محکومیت حماس» خودداری می کرد، به آن رای مثبت نداد.

پنتاگون اما از انجام سفر برنامه ریزی شده «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن خبر داد و گفت این سفر جدای از سفر هیات اسراییلی است.

این هیات قرار بود درباره حمله به منطقه رفح در جنوب غزه با مقام های آمریکایی رایزنی کند. 

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو سفر هیات اسراییلی به واشنگتن را لغو کرد"، کلیک کنید.