نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی بدون حضور ارمنستان

نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی بدون حضور ارمنستان

رییس اداره اطلاعات و روابط عمومی سازمان پیمان امنیت جمعی به اسپوتنیک گفت، شورای وزیران دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) امروز جمعه در آلماتی قزاقستان بدون حضور ارمنستان آغاز به کار کرد.

به گزارش تینار، یوری شووالوف، رییس اداره اطلاعات و روابط عمومی سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: اجلاس وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در آلماتی آغاز به کار کرد. نماینده ارمنستان در آن غایب است، اما ارمنستان با اتخاذ تصمیمات [از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی] در قالب محدود مخالفتی ندارد.

CSTO از جمهوری های شوروی سابق – روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان تشکیل شده است. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در فوریه 2024 گفت که ایروان مشارکت خود را در سازمان پیمان امنیت جمعی متوقف کرده است. در ماه مارس، پاشینیان گفت که ارمنستان از CSTO خارج می شود اگر این سازمان به سوالات مطرح شده از سوی ایروان در مورد قلمرو مستقل این کشور پاسخ ندهد.

در ماه مه، ارمنستان اعلام کرد که دیگر در فعالیت های مالی سازمان پیمان امنیت جمعی شرکت نخواهد کرد و در تصمیم گیری این سازمان در مورد بودجه آن در سال 2024 شرکت نخواهد کرد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی بدون حضور ارمنستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشست وزرای دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی بدون حضور ارمنستان"، کلیک کنید.