نقش ویتامین D در کاهش و کنترل یک بیماری پوستی

نقش ویتامین D در کاهش و کنترل یک بیماری پوستی

به گزارش تینار، دریافت ویتامین D کافی از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها ممکن است در کنترل پسوریازیس مفید باشد. پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است که باعث ایجاد لکه ، پوسته پوسته شدن و خارش پوست می شود.

دریافت ویتامین D چگونه بر شدت پسوریازیس تاثیر می گذارد؟

برای این مطالعه، 491 شرکت کننده انتخاب شدند که از سال 2003 تا 2006 یا از 2011 تا 2014 به پسوریازیس مبتلا بودند. محققان سطح ویتامین D این گروه و هم چنین میزان تاثیر پسوریازیس روی سطح بدن آنها را بررسی کردند. با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، شاخص توده بدنی، نژاد، جنسیت و وضعیت سیگار کشیدن، گروه تحقیقات مشخص کرد که سطوح پایین ویتامین D و کمبود آن به طور قابل توجهی با شدت بیشتر پسوریازیس مرتبط است.

محققان هم چنین دریافتند بیمارانی که دارای بالاترین میزان ویتامین D بودند، کمترین میزان سطح بدن را تحت تاثیر پسوریازیس داشتند.

کرم های ویتامین D مصنوعی موضعی به عنوان درمان های جدید برای پسوریازیس در حال ظهور هستند، اما معمولاً نیاز به تجویز پزشک دارند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که ممکن است رژیم غذایی غنی از ویتامین D یا مکمل خوراکی ویتامین D نیز برای بیماران پسوریازیس مفید باشد.

اگرچه برای دریافت ویتامین D مکمل های دارویی وجود دارند، اما بهتر است مواد مغذی مورد نیاز بدن بیشتر از طریق رژیم غذایی تامین شود. غذاهایی که به طور طبیعی غنی از ویتامین D هستند عبارتند از: ماهی های چرب (قزل آلا، سالمون، تن، ماهی خال مخالی)، زرده تخم مرغ، جگر گاو، پنیر، قارچ، شیرهای گیاهی (سویا، بادام یا جو دوسر)، غلات صبحانه، آب پرتقال و … .

کدام ویتامین ها باعث کاهش وزن می شوند؟

منبع: health

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش ویتامین D در کاهش و کنترل یک بیماری پوستی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش ویتامین D در کاهش و کنترل یک بیماری پوستی"، کلیک کنید.