نویسنده اسراییلی: پیروزی در رفح در انتظار ما نیست/ نتانیاهو از ترس فلج شده است

نویسنده اسراییلی: پیروزی در رفح در انتظار ما نیست/ نتانیاهو از ترس فلج شده است

به گزارش تینار بن کسبیت، نویسنده سیاسی رژیم صهیونیستی گفت: هیچگونه پیروزی در رفح در انتظار ما نیست چرا که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر از ترس فلج شده و قادر نیست یک تصمیم مهم بگیرد. نخست وزیر از مدت ها پیش به باری بر دوش اسراییل تبدیل شده است و باید کرسی اش را خالی کند. این کاری است که انگلیسی ها با نویل چمبرلین، نخست وزیر اسبق انگلیس در اواسط جنگ جهانی دوم کردند. آنها این کار را به خاطر علاقه به وینستون چرچیل نکردند بلکه به این دلیل که هیچ گزینه دیگری نداشتند. آنها به این دلیل دست به چنین کاری زدند که چمبرلین شکست خورده بود و انگلیس را از یک ننگ به ننگ دیگری می برد و یک مفهوم شکست خورده را ایجاد کرد.

طبق گزارش المیادین، وی افزود: تنها چیزی که در حال حاضر می تواند نتانیاهو را به جنون و ورود با تمام قدرت و نیرو به رفح وادار کند حکم های جلبی است که دیوان کیفری بین المللی در لاهه قصد دارد علیه وی صادر کند.

بن کسبیت نقل از دو منبع فاش کرد: نتانیاهو، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را در مکالمه تلفنی خود تهدید کرد که اگر آمریکا مانع صدور حکم جلب نشود مذاکرات را متوقف می کند و حمله را به رفح با یا بدون وجود یک میلیون آواره فلسطینی در آنجا انجام می دهد.

این نویسنده اسراییلی افزود: تنها راهی که باعث می شود نتانیاهو تهدیداتش را اجرا کند سرنوشت شخصی وی است. به گفته افراد نزدیک به وی نتانیاهو در حال حاضر 70 درصد از زمان و 80 درصد از توان و انرژی خود را روی حل مسیله حکم جلب گذاشته است.

این تحلیلگر این مسیله را به تمسخر گرفت و گفت: این پرونده مثل امنیت اسراییل بی اهمیت نیست. حکم های جلب سرنوشت شخصی نتانیاهو است. او نمی تواند زندگی را بدون سفرهای سرگرم کننده به خارج با پول دولت یا برخی از خیرین تصور کند.

اخیرا سایت آکسیوس آمریکا فاش کرد نتانیاهو از جو بایدن برای ممانعت از صدور حکم دیوان کیفری بین المللی علیه مسیولان ارشد اسراییلی درخواست کمک کرده است.

این سایت گزارش داد اعضای کنگره آمریکا به دیوان بین المللی در لاهه نسبت به صدور حکم جلب مسیولان ارشد اسراییلی هشدار دادند و تهدید کردند این اقدام با پاسخ آمریکا روبرو خواهد شد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت اخیرا گزارش داد، این اتفاق دنیای نتانیاهو را تکان داده است تا حدی که یکی از افرادی که با وی کار می کند گفته که نتانیاهو وحشت زده و عصبی است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نویسنده اسراییلی: پیروزی در رفح در انتظار ما نیست/ نتانیاهو از ترس فلج شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نویسنده اسراییلی: پیروزی در رفح در انتظار ما نیست/ نتانیاهو از ترس فلج شده است"، کلیک کنید.