هراس اسراییل از صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از سوی دیوان کیفری بین المللی

هراس اسراییل از صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از سوی دیوان کیفری بین المللی

به گزارش تینار از تارنمای این شبکه خبری، این مقام صهیونیستی که نام او در گزارش عنوان نشده است، امروز گفت که [رژیم] اسراییل از طریق کانال های دیپلماتیک در تلاش است تا مانع صدور حکم ها شود.

هنگامی که از «دادگاه کیفری بین المللی» در مورد گزارش های رسانه ای درباره حکم دستگیری ها سوال شد، این دادگاه به ان بی سی نیوز اعلام کرد که «تحقیقات مستقلی در رابطه با وضعیت کشور فلسطین در حال انجام است» و «در این مرحله اظهارنظر دیگری نداریم».

به گزارش ایرنا، این دادگاه سه سال پیش تحقیقاتی را در مورد جنایات جنگی اسراییل در جنگ این رژیم و حماس در سال 2014 آغاز کرد.

کریم خان دادستان کل دیوان کیفری بین المللی در ماه دسامبر (آذر/دی) از منطقه بازدید و اعلام کرد که تحقیقات او «با سرعت، دقت، قاطعیت و با تاکید بر این که ما نه بر اساس احساسات، بلکه بر اساس شواهد محکم عمل کنیم» پیش می رود.

این خبر در حالی منتشر می شود که فشارها بر رژیم صهیونیستی برای توقف جنایات خود در غزه، که از هفتم اکتبر (15 تینار) حدود 35 هزار نفر را در این باریکه کشته است، منتشر می شود.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو شب گذشته با جو بایدن رییس جمهوری آمریکا صحبت کرد و مدعی شد که «اسراییل اکنون منتظر پاسخ حماس در مورد پیشنهاد آتش بس جدید است.»

ان بی سی نیوز خاطرنشان می کند که «دیوان کیفری بین المللی» (ICC) مستقر در لاهه هلند، می تواند افراد را به جنایات جنگی و دیگر اتهامات مرتبط متهم کند. این دادگاه جدا از «دیوان دادگستری بین المللی» (CIJ) است که شکایات و پرونده های میان کشورها را بررسی می کند و اکنون نیز در حال تحقیق در مورد اتهام اقدامات نسل کشی رژیم اسراییل در غزه است.

به گزارش ایرنا، رسانه های رژیم صهیونیستی به تازگی گزارش دادند که نتانیاهو نگران صدور حکم بازداشت خود از سوی دیوان بین المللی دادگستری است و از این روی دست به دامان آمریکا شده است.

با وجود آنکه رژیم اسراییل اتهام نسل کشی در غزه را رد می کند اما دیوان بین المللی دادگستری با بررسی شکایت دولت آفریقای جنوبی مبنی بر نسل کشی این رژیم در غزه موافقت کرده که این موضوع یکی از بی سابقه ترین انزواهای صهیونیست ها در مجامع بین المللی تاکنون بوده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هراس اسراییل از صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از سوی دیوان کیفری بین المللی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هراس اسراییل از صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از سوی دیوان کیفری بین المللی"، کلیک کنید.