هزینه سالانه فدراسیون کشتی چقدر است؟

هزینه سالانه فدراسیون کشتی چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری تینار؛ مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی از صبح امروز یکشنبه (6 خردادماه) با حضور محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی در حال برگزاری است.

به نقل از تینار ابتدا اسبقیان معاون قهرمانی وزارت ورزش به جهت حمایت های ویژه از کشتی قدردانی می کنیم و همچنین از زحمات تمامی روسای هییت کشتی استان ها که پای کار کشتی بوده اند، تشکر می کنیم. با همکاری این دوستان که هرکدام از افراد توانمند محسوب می شود، کشتی در حال رشد و پیشرفت است و قدردان زحمات آنها هستیم.

برنامه های فنی سال 1402 به صورت کامل اجرا شد

دبیر در مورد اجرای برنامه های فنی سال 1402 گفت: فدراسیون کشتی در سال گذشته تیم های ملی کشتی در رشته های آزاد و فرنگی در 4 رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و تیم های ملی آلیش و ساحلی را به مسابقات مختلف جهانی، آسیایی و بین المللی اعزام کرد که تعداد اعزام های تیم های کشتی به بیش از 55 اعزام رسید. حجم کار فدراسیون با توجه به پشتیبانی از چند رشته ورزشی بیش از چند فدراسیون است، ضمن اینکه کشتی بعنوان ورزش ملی، مذهبی و سنتی ما جز 3 قدرت برتر کشتی جهان محسوب می شود و تیم های ما همیشه در جهان بر روی سکو قرار می گیرند.

دبیر تصریح کرد: حاصل کار ورزشکاران ما در یک سال گذشته کسب 339 مدال شامل 139 مدال طلا، 96 مدال نقره و 104 مدال برنز بوده که نسبت به سال قبل پیشرفت خوبی داشتیم، ضمن اینکه تلاش کشتی گیران برای کسب مدال طلا بیشتر شده است. اما برای ما طلای المپیک بسیار اهمیت دارد و مدال طلا یعنی مدال طلای المپیک. برای اولین بار در تاریخ تیم های ما در کشتی آزاد و فرنگی و در دو رده ی سنی نوجوانان و جوانان به صورت همزمان قهرمان آسیا و جهان شده اند که این یک دستاورد بی نظیر برای تیم های پایه است. همچنین تیم های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ما نیز امسال نایب قهرمان شدند که بسیار ارزشمند است. تیم های ما در اکثر رقابت ها روی سکو بوده اند و اگر در رقابتی هم روی سکو نبوده اند یا تعداد نفرات کم بوده یا کشتی گیران جوان شرکت کرده اند.

دبیر در مورد عملکرد کشتی گیران در بازی های آسیایی هانگژو گفت: از 12 کشتی گیر اعزامی، 10 کشتی گیر در این بازی ها صاحب مدال شدند، که 5 مدال آن طلا، 4 مدال نقره و 1 مدال برنز بوده و این عملکرد در بین کاروان ورزشی ایران بسیار عالی بوده است. البته هدف ما و آن چیزی که در سند راهبردی 8 ساله فدراسیون بر آن تاکید شده است، قهرمانی تیم های بزرگسالان ما در جهان و همچنین کسب چندین مدال طلا در المپیک است که امیدواریم با همکاری تمامی دست اندرکاران و لطف خدا بتوانیم در سال 2028 به آن برسیم.

وی همچنین اجرای چرخه انتخابی تیم ملی برای سومین سال متوالی را دست آورد بزرگی برای کشتی کشور دانست و گفت: هیچ کشتی گیری نمی تواند بگوید که حقم را نداده اند، هرکس به لحاظ فنی و جسمانی بر روی تشک آماده بوده و تمامی رقبای خود را شکست داده، ملی پوش می شود و معتقدیم که چرخه انتخابی به رشد کشتی کشور کمک زیادی می کند. اجرای برنامه فنی کشتی در سال گذشته با برگزاری 121 اردوی آماده سازی در رشته ها و رده های سنی مختلف، 12 رقابت بین المللی داخلی و همچنین 21 رقابت داخلی، اعزام به 55 رقابت برون مرزی و برگزاری مسابقات لیگ در 4 رده ی سنی در کشور هزینه های بسیاری داشت که به لطف خدا توانستیم علیرغم تمامی مشکلات و با کمک برخی از هییت های کشتی به جهت میزبانی، آن را به خوبی اجرا کنیم.

دبیر رییس فدراسیون کشتی در ادامه تاکید کرد: وقتی به فدراسیون کشتی آمدیم به اتحادیه جهانی بدهکار بودیم اما با توجه به وجود شرایط تحریمی، تمام بدهی ها را تسویه کردیم و دیگر مشکلی از در این زمینه وجود ندارد. 5 داور کشورمان درجه المپیکی دارند و یک داور عضو کمیسیون داوران و یک داور نیز کمک مدرس شده است که این نیز دست آورد بزرگی محسوب می شود.

رییس فدراسیون کشتی گفت: با نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی چندین جلسه را برگزار کردیم که یک جلسه نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان کشورمان برگزار شد، با تورلیخانوف رییس شورای کشتی آسیا نیز جلساتی را برگزار کرده ایم، ضمن اینکه جلسات خوبی را نیز با تعدادی از روسای فدراسیون های کشتی کشورها داشته ایم.

دبیر با اشاره به حضور تیم های کشتی ایران در مسابقات قهرمانی جهان در اوزان غیر المپیک و قهرمانی جهان در رده ی سنی زیر 23 سال در کشور آلبانی تصریح کرد: سال گذشته آلبانی روادید را برای تیم امید ما به جهت حضور در مسابقات جهانی صادر نکرد، در این مورد هم با لالوویچ و هم با رییس فدراسیون کشتی آلبانی جلسه داشتیم و تاکید کردیم که کشتی ایران بعنوان یکی از تاثیرگذارترین کشورهای جهان می باید در این مسابقات حضور داشته باشد و رییس فدراسیون کشتی آلبانی نیز به نقل از نخست وزیر این کشور، قول صدور روادید برای ملی پوشان ما را داد.

رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: به لطف خدا کشتی کشور از لحاظ امکانات اردویی و اداری شرایط خوبی را دارد، چندین وزیر ورزش و رییس فدراسیون کشتی کشورهای خارجی از امکانات ما بازدید کرده اند و ما میزبان کشتی گیران کشورهای زیادی در کمپ تیم های ملی کشتی بوده ایم.

زیرساخت های خوبی برای کشتی کشور فراهم شده است

علیرضا دبیر اظهار داشت: کشتی پرافتخارترین ورزش ایران در بازی های المپیک، آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان بوده و بیش از 63 درصد مدال های المپیک برای کشتی است. معتقدیم که زیرساخت ها و اماکن این رشته پرافتخار باید در خور شان این رشته باشد و به همین منظور تمام تلاش خود را کردیم تا نسبت به بازسازی، تجهیز و ساخت و ساز این اماکن گام برداریم. به لطف خدا کمپ تیم های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی و خانه های کشتی شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده می تواند همزمان میزبان 300 ورزشکار باشد و ما می توانیم چندین اردوی تیم های ملی را در این کمپ برگزار کنیم.

رییس فدراسیون کشتی گفت: یک ورزشکار باید استراحت خوب، تغذیه خوب و تجهیزات ورزشی خوب داشته باشد تا بتواند 2 ساعت در روز تمرین مطلوب داشته باشد و خدا را شکر ورزشکاران ما از این جهت دغدغه ندارند، ضمن اینکه به فکر مسایل روحی و روانی آنها هستیم و امکانات تفریحی و فرهنگی مناسبی را برای آنها درنظر گرفته ایم که از جمله آنها می توان به کتابخانه، استخر روباز، بازی های کامپیوتری، بلیارد، پیک پنگ، سینما، زمین ورزشی چند منظوره اشاره کرد.

دبیر با اشاره به اینکه تیم های ملی دیگر نیازی به حضور در فضای بیرون از کمپ تیم های ملی کشتی ندارند، تصریح کرد: پیست دومیدانی استاندارد، سالن بدنسازی با امکانات کامل، سالن تمرین با 8 و 10 تشک یک تکه، فضای سبز گسترده، رستوران با روف گاردن، سینما، زمین فوتبال تمامی اینها در کمپ تیم های ملی وجود دارد و ملی پوشان می توانند از آن استفاده کنند.

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به ساخت ساختمان اداری فدراسیون گفت: مکان های قبلی به هیچ وجه در شان ورزش ملی کشور نبودند، اما به اندازه توان خود فضای خوبی را برای محل اداری فدراسیون ساخته ایم که تمامی نیازهای ما را برطرف می کند از جمله سالن کنفرانس که می توانیم جلسات و مجمع های خود را در آن برگزار کنیم.

دبیر با اشاره به ساخت سالن همایش های شهید ضرغام گفت: این سالن هم می تواند در خدمت جامعه کشتی باشد و هم درآمدزا است و با ساخت این سالن یک درآمد پایدار برای کشتی کشور به وجود آمده است، ضمن اینکه رستوران سالن همایش ها نیز در ماه های آینده آماده بهره برداری می شود.افتخارات کشتی بسیار زیاد است اما فضایی نبود که بتوانیم آن را در دید عموم بگذاریم و کاپ های قهرمانی داخل انبارها قرار داشت. به همین جهت در حال ساخت موزه کشتی هستیم تا بتوانیم دست آورده ای فراوان کشتی کشور را برای عموم به نمایش بگذاریم.

دبیر با اشاره به ساخت پایگاه های قهرمانی در کلانشهر تهران گفت: تهران موتور محرک ورزش کشور است، اگر تهران حرکت کند، سایر شهرها و استان ها هم حرکت می کند، به همین منظور با مساعدت شهرداری تهران 5 سالن در اختیار فدراسیون کشتی قرار گرفته و فدراسیون نیز با بازسازی و تجهیز کامل این سالن ها آن را در اختیار هییت کشتی استان تهران گذاشت تا مورد بهره برداری قرار گیرد و امیدواریم که این حرکت الگویی برای سایر استان ها نیز شود. بهره برداری از تمامی اماکن فدراسیون کشتی از جمله سالن شهدای هفتم تیر، سالن توفیق جهانبخت، کمپ تیم های ملی کشتی و مجموعه های اداری، فرهنگی و ورزشی فدراسیون در قرارداد BOT برای 25 سال رایگان است و کشتی کشور از این جهت بسیار منتفع شده است.

رییس فدراسیون کشتی در مورد امور اداری و اجرایی این فدراسیون گفت: بر اساس سند راهبردی بخش اداری و اجرایی نیز باید متحول شود و ما باید به سمت دولت الکترونیک پیش برویم. در این راستا سامانه جامع کشتی کشور راه اندازی شده است که در آن اطلاعات کشتی گیران، مربیان، داوران و سایر دست اندرکاران کشتی کشور به صورت کامل ثبت می شود. همچنین سامانه مسابقات راه اندازی شد تا کشتی گیران به صورت آنلاین در آن ثبت نام کنند، آیدی کارت حضور در مسابقه دریافت و حکم قهرمانی نیز به صورت سیستمی صادر شود.

دبیر با اشاره به اهمیت نقش مربیان در کشتی کشور گفت: کشتی گیر را مربی می سازد و اگر مربی خوب کار نکند، کشتی نیز افت خواهد کرد. تا جایی که بتوانیم به این قشر زحمتکش کمک می کنیم و برای سومین سال متوالی است که طرح بیمه مربیان کشتی کشور را اجرایی کرده ایم و نزدیک به 1200 مربی بیمه شده اند. از طرفی کارگاه های دانش افزایی را برای مربیان استان ها برگزار می کنیم و صدور کارت مربیان نیز به صورت سیستمی انجام خواهد شد.

دبیر با اشاره به نگاه حمایتی فدراسیون به پرسنل گفت: صندوق قرض الحسنه با ظرفیت اهدای 400 میلیون تومان وام به هر نفر از پرسنل راه اندازی شده است، ضمن اینکه تمامی پرسنل به سفر زیارتی اعزام شده اند.

دبیر با اشاره به اهمیت نقش مسیولان ارشد استانی در حمایت از کشتی کشور گفت: معتقدیم اگر مسیولان ارشد استانی حمایت ویژه از کشتی نداشته باشند، کشتی در آن استان پیشرفت محسوسی نخواهد کرد و به همین منظور با انجام سفرهای استانی و برگزاری جلسات متعدد فضایی را ایجاد کردیم که هییت ها بتوانند کار خود را بهتر پیش ببرند. از طرفی جلسات مختلفی را برای جذب حامیان مالی بخش خصوصی و دولتی به انجام رسانده ایم و همه اینها می تواند به رشد کشتی در کشور کمک کند.

رییس فدراسیون کشتی اظهار داشت: موضوع استخدام قهرمانان کشتی در دستگاه های دولتی نیز در دستور کار بوده، یک قهرمان باید بتواند بدون دغدغه تمرین کند و آینده و زندگی وی نیز تامین شود و خوشبختانه تعداد زیادی از قهرمانان ما استخدام شده اند. ضمن اینکه در مراحل مختلف پاداش به آنها اهدا شده است.

کار فرهنگی تاثیر خود را در درازمدت می گذارد

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی گفت: معتقدیم که کار فرهنگی تاثیر خود را در درازمدت می گذارد، چاپ کتاب سرگذشت شهدا یکی از کارهایی است که پیگیر آن هستیم. کشتی قهرمانان بزرگی داشته که خارج از تشک نیز رشادت های زیادی را برای ایران داشته اند و نسل آینده باید نسبت به آن آگاهی پیدا کند.

دبیر تصریح کرد: تصاویر کشتی گیران شهید بر روی دیوارهای خانه های کشتی نصب شده است بیش از 1500 کشتی گیر شهید داریم. ملی پوشان هم می دانند کار بزرگی بر دوش آنها است و باید بعنوان نماینده یک ملت به روی تشک بروند. همچنین سایرین هم از آن الگوبرداری کنند. از سوی دیگر به برکت این شهدا کار کشتی پیش می رود و خدا را شکر که تا به امروز تمامی مشکلات از پیش رو برداشته شده و مسیر حرکت کشتی کشور شتاب گرفته است.

رییس فدراسیون کشتی گفت: کشورهای دیگر قهرمانان خیالی را به صورت فیلم و سریال در می آورند و اینها بر روی ذهن مردم تاثیر می گذارد. ما بسیاری از این قهرمانان را به صورت واقعی داشته ایم اما در معرفی آنها کم کاری کرده ایم. ایران اسلامی مدیون خون شهدا است و احترام به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران یک وظیفه است که ما تا حد توان به این وظیفه عمل کرده ایم. چاپ کتاب سرگذشت قهرمانان کشتی کشور نیز در دستور کار است. نگارش چاپ کتاب های فدراسیون به زبان کشتی گیری است تا مخاطب ارتباط بهتری را با آن برقرار کند و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

عملکرد مالی فدراسیون بیش از 423 میلیارد تومان بوده است

رییس فدراسیون کشتی گفت: به لطف خدا عملکرد مالی ما در سال 1402 بیش از 423 میلیارد تومان بوده است که بیشترین عملکرد مالی در بین فدراسیون ها محسوب می شود و بی سابقه بوده است. نسبت به سال 1401 ما 75 درصد رشد داشته ایم که این یک دستاورد بزرگ برای کشتی کشور محسوب می شود و خدا را از این بابت شاکریم. بخش مهم این دستاورد این بوده که تنها یک چهارم بودجه فدراسیون در سال 1402 از طریق وزارت ورزش و جوانان بوده است. عملکرد همکاری های استانی در مجموع 140 میلیارد تومان بوده که این نیز یک رکورد محسوب می شود.

رییس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد مالی لیگ کشتی نیز گفت: عملکرد سازمان لیگ 133 میلیارد تومان بوده است که نسبت به سال های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است. سال 98 به اتحادیه جهانی بدهکار بودیم اما در حال حاضر از این اتحادیه پیش هستیم. برای دومین سال متوالی برای قهرمانان کشتی در رقابت های جهانی پاداش و حقوق ماهیانه درنظر گرفتیم که این مبلغ در سال 1402 رشد داشت و ما به ترتیب به مدال آوران طلا، نقره و برنز 500، 300 و 100 میلیون تومان پاداش نقدی و 30، 15 و 10 میلیون تومان حقوق ماهیانه پرداخت کردیم. ضمن اینکه در نوبت های مختلف نیز پاداش های چند صد میلیون تومانی به آنها اهدا شد.

دبیر گفت: عملکرد مالی فدراسیون با دوره گذشته قابل مقایسه نیست و ما پیشرفت بسیار زیادی داشته ایم، هرچند که معتقدیم در بودجه بندی به کشتی با توجه به قهرمانی ها و مدال آوری هایش نگاه لازم نشده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه سالانه فدراسیون کشتی چقدر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه سالانه فدراسیون کشتی چقدر است؟"، کلیک کنید.