هزینه‌ عملکرد ضعیف بایدن برای دموکرات‌ها در انتخابات کنگره

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی با اشاره به نگرانی دموکرات‌ها نسبت به عملکرد ضعیف «جو بایدن» در اولین مناظره انتخاباتی ۲۰۲۴ نوشت: احتمالا برخی دموکرات‌ها بخواهند خودشان را از رئیس‌جمهور دور کنند و همین مسأله برای رقابت‌های مجلس نمایندگان و سنا هزینه‌هایی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش تینار، عملکرد ضعیف جو بایدن در اولین مناظره ۲۰۲۴ توسط رسانه‌ها و حتی برخی سیاستمداران و دموکرات‌ها به طرز چشمگیری برجسته شده است؛ عملکردی که شاید موجب شود تا دموکرات‌ها و بعضا حامیان رئیس‌جمهور آمریکا مسیرشان را از او جدا کنند.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی می‌نویسد: «در حال حاضر دموکرات‌ها و دستیارانشان در تلاشند تا بررسی کنند که آیا عملکرد بایدن و مات و مبهوت بودنش اهداف این حزب را درخصوص حفظ سنا و برگرداندن اکثریت مجلس نمایندگان تضعیف می‌کند یا خیر. لازم به ذکر است که هر ۲ مجلس در ماه نوامبر در خطر قرار دارند و این خطرات برای دموکرات‌ها شفاف است؛ اگر دونالد ترامپ پیروز شود و کنترل کامل کنگره را به‌دست بگیرد، دستور کار دوره دوم او بسیار گسترده خواهد بود.»

«آنجی کریگ» نماینده دموکرات از ایالت مینه‌سوتا می‌گوید: «من همچنان آنچه را که در مناظره پنجشنبه شب رخ داد، پردازش می‌کنم. مناظره افتضاح بود و همه ما باید این را بپذیریم.»

او از پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا عملکرد بایدن به فرصت‌ها برای انتخاب مجددش لطمه می‌زند، خودداری و بر مسائل داخلی از جمله سیل در جنوب مینه‌سوتا متمرکز شد.

هزینه‌ عملکرد ضعیف بایدن برای دموکرات‌ها در انتخابات کنگره
«جو بایدن» در کنار «مرکی کاپتور» نماینده دموکرات از ایالت اوهایو

«مرکی کاپتور» نماینده دموکرات از ایالت اوهایو می‌گوید: «می‌خواهم پیش از تصمیم احتمالی مبنی بر اینکه آیا بایدن به خاطر منفعت حزب هم که شده، کناره‌گیری می‌کند یا خیر، صبر کنم. هم‌چنین می‌خواهم به عقب برگردم و جوابهای هر ۲ نامزد را مطالعه کنم.»

وال استریت ژورنال به نقل از استراتژیست‌های دموکرات می‌نویسد: «دموکرات‌ها با رقابت‌های دشواری مواجه هستند و شاید در این مسیر حمایت آنها از بایدن کاهش یابد. برخی از دموکرات‌ها مدتهاست در تلاشند تا خود را از رئیس‌جمهور جدا کنند. عملکرد ضعیف او در مناظره این نگرانی را برای رای‌دهندگان به دنبال داشته که او برای ادامه ریاست بسیار پیر است و کار ضعیفی را ارائه می‌دهد.»

همزمان با دو قطبی شدن رای‌دهندگان توسط احزاب سیاسی، نامزدها طی سالهای اخیر بیشتر براساس حزب‌شان نسبت به شایستگی‌های فردی‌شان مورد قضاوت قرار گرفته‌اند.

هزینه‌ عملکرد ضعیف بایدن برای دموکرات‌ها در انتخابات کنگره
«مت کارترایت» نماینده دموکرات از ایالت پنسیلوانیا

«مت کارترایت» نماینده دموکرات از ایالت پنسیلوانیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا عملکرد بایدن در حزب دموکرات شانس او را برای پیروزی سخت‌تر می‌کند، مکث طولانی کرد و گفت: «آنها می‌دانند من چه کسی هستم و می‌دانند که من مشابه فردی که در کاخ سفید است، نیستم.»

«دیوید وینستون» استراتژیست کهنه‌کار جمهوری‌خواه می‌گوید: «یک سوال کلیدی برای دموکرات‌ها این است که رای‌دهندگان نه صرفا خود بایدن را، بلکه دستور کار سیاستش را چگونه می‌بینند و مواضع دموکرات‌ها نسبت به آنها چیست. اما به هر حال همیشه شخصی را می‌خواهید که قوی و برتر باشد.»

«روی کوپر» فرماندار ایالت کارولینای شمالی به عنوان یک دموکرات تاکید می‌کند: «می‌دانم که تنش‌ها بالا است اما این انتخابات صرفا به اینکه چه نوع رئیس‌جمهوری می‌خواهیم، محدود نمی‌شود، بلکه این انتخابات درباره این است که ما چه نوع کشوری را می‌خواهیم.»

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه‌ عملکرد ضعیف بایدن برای دموکرات‌ها در انتخابات کنگره" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه‌ عملکرد ضعیف بایدن برای دموکرات‌ها در انتخابات کنگره"، کلیک کنید.