هشدار رییس جمهور مصر به رییس سیا درباره گسترش دامنه جنگ غزه

هشدار رییس جمهور مصر به رییس سیا درباره گسترش دامنه جنگ غزه

دفتر ریاست جمهوری مصر در بیانیه ای اعلام کرد «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهور این کشور در دیدار امروز خود با «ویلیام برنز» رییس سازمان سیا در قاهره، درباره گسترش دامنه جنگ غزه هشدار داده و تاکید کرده که این موضوع «می تواند به امنیت و ثبات منطقه آسیب بزند.»

به گزارش تینار، دفتر ریاست جمهوری مصر روز یکشنبه در بیانیه ای پس از دیدار عبدالفتاح السیسی و ویلیلم برنز در قاهره اعلام کرد: رییس جمهور مصر در این دیدار به رییس سازمان سیا هشدار داد گسترش دامنه جنگ غزه می تواند به ثبات و امنیت منطقه ای ضربه بزند.

در این بیانیه آمده است: السیسی هشدار داد اوضاع انسانی غزه افزایش تلاش های بین المللی برای کمک های فوری بشردوستانه را می طلبد.

ریاست جمهوری مصر تاکید کرد دو طرف بر ضرورت محافظت از غیرنظامیان، خطرات تشدید عملیات نظامی در شهر رفح در جنوب فلسطین و مخالفت قاطعانه با کوچ اجباری مردم فلسطین از خاکشان توافق کردند.

رییس جمهور مصر و رییس سازمان سیا همچنین درباره تشدید عملیات نظامی در شهر رفح هشدار داده و بر ضرورت محافظت از غیرنظامیان فلسطینی تاکید کردند.

عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر امروز یکشنبه با حضور عباس کامل رییس سازمان اطلاعات کشورش از ویلیام برنز رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) استقبال کرد.

رییس سیا روز یکشنبه به منظور مشارکت در مذاکرات جدید درباره آرام کردن اوضاع در غزه وارد قاهره شد.

دیروز هم جنبش حماس اعلام کرد به زودی هییتی از این جنبش برای از سرگیری مذاکرات درباره توقف جنگ غزه به قاهره سفر خواهد کرد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار رییس جمهور مصر به رییس سیا درباره گسترش دامنه جنگ غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار رییس جمهور مصر به رییس سیا درباره گسترش دامنه جنگ غزه"، کلیک کنید.