هشدار هواشناسی برای استان های ساحلی در شمال و جنوب کشور

هشدار هواشناسی برای استان های ساحلی در شمال و جنوب کشور

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا 50 کیلومتر بر ساعت در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان، در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و مناطق دور از ساحل نیمه غربی تنگه هرمز خبر داد و اعلام کرد که از اواخر وقت سه شنبه 29 اسفند تا اواخر وقت در روز دوم فروردین ماه، شاهد وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بیش از 1.5 متر در مناطق ساحلی و بیش از 2 متر در مناطق فراساحلی خواهیم بود. همچنین احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق گاهی با تند باد لحظه ای نیز در این مناطق وجود دارد.

همچنین در اثر این مخاطره جوی خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از آسیب های احتمالی منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را توصیه کرده است.

این سازمان همچنین با صدور هشدار سطح زرد از افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا نزدیک به 50 کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا در ساحل تا 1.5 متر و دور از ساحل بیش از 1.5 متر از صبح سه شنبه ( 29 اسفند) تا پنجشنبه (2 فروردین) خبر داد و اعلام کرد: این شرایط جوی روز سه شنبه و چهارشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان و پنجشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

در اثر این مخاطره جوی خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تورهای صیادی، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی منع فعالیت های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی ها به بنادر و منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل را توصیه کرده است.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی برای استان های ساحلی در شمال و جنوب کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی برای استان های ساحلی در شمال و جنوب کشور"، کلیک کنید.