هشدار هواشناسی به این استان ها

هشدار هواشناسی به این استان ها

به گزارش تینار، سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و وقوع رعد و برق در 24 استان و افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر هشدار داد.

تینار در خبری نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پنج شنبه (16 فروردین ماه) در نیمه شمالی استان های کرمان و سیستان و بلوچستان، جمعه (17 فروردین ماه) در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، شنبه (18 فروردین ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و یکشنبه (19 فروردین ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، قزوین، تهران، البرز و ارتفاعات سمنان هشدار داد.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد. به توصیه سازمان هواشناسی احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی مد نظر قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 24 تا 30 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از 1.5 متر با تاکید ویژه بر مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گلستان پنج شنبه و جمعه (16 و 17 فروردین ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان، در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای صیادی و اختلال در تردد شناورهای نیمه سنگین، احتمال خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت های بندری وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به منع فعالیت های تفریحی و شنا، منع تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در خصوص فعالیت های دریایی توصیه می کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی به این استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی به این استان ها"، کلیک کنید.