هشدار وزارت بهداشت درباره فعالیت پرستارنماها؛ «پرستاری در منزل» را از مراکز معتبر دریافت کنید

هشدار وزارت بهداشت درباره فعالیت پرستارنماها؛ «پرستاری در منزل» را از مراکز معتبر دریافت کنید

معاون پرستاری وزارت بهداشت نسبت به فعالیت افراد غیرمتخصص و غیرپرستار در حوزه خدمات «پرستاری در منزل» و سخت بودن امکان شناسایی آنها در صورت بروز تخلف، هشدار داد و تاکید کرد که مردم خدمات پرستاری در منزل را تنها از وبگاه های معتبر دانشگاه های علوم پزشکی دریافت کنند.

دکتر عباس عبادی در گفت وگو با تینار، درباره خدمات پرستاری در منزل و گزارش هایی از فعالیت افراد غیرپرستار و عوارض ناشی از اقدامات آنها اظهار کرد: توصیه وزارت بهداشت این است که خدمات پرستاری در منزل را صرفا از مراکز معتبر تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی دریافت کنند؛ چراکه مراکز معتبر تحت بازرسی و نظارت دقیق دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت قرار دارند. لیست این مراکز نیز در درگاه و وبگاه تمام دانشگاه های علوم پزشکی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه افراد می توانند دریافت خدمات پرستاری در منزل را توسط شماره تلفن هایی که در سایت دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته، دریافت کنند، گفت: تبلیغاتی که در فضای مجازی و در برخی اماکن دیگر انجام می شود، مورد تایید وزارت بهداشت نیست و در این مورد پیگیری ها، چه آسیب مالی و چه آسیب جانی که به عزیزان وارد می شود، دشوار است. هرچند که وزارت بهداشت همچنان به عنوان حامی مردم در کنار آن ها است و این مشکلات پیگیری می شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن اشاره به شیوه نظارت وزارت بهداشت بر فعالیت مراکز پرستاری در منزل، درباره نحوه ورود وزارت بهداشت برای شناسایی مراکز غیرمجاز و برخورد با آنها، گفت: این مراکز شناسایی می شوند و برخی از آن ها حتی یک فضای فیزیکی نیز در اختیار ندارند و از فضای مجازی برای تبلیغات استفاده می کنند و اگر شناسایی شوند و یا گزارشی از مردم دریافت کنیم، حتما برخورد جدی و قانونی با آن ها خواهیم داشت.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار وزارت بهداشت درباره فعالیت پرستارنماها؛ «پرستاری در منزل» را از مراکز معتبر دریافت کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار وزارت بهداشت درباره فعالیت پرستارنماها؛ «پرستاری در منزل» را از مراکز معتبر دریافت کنید"، کلیک کنید.