هنوز در سرانه آموزشی از میانگین دنیا فاصله داریم

هنوز در سرانه آموزشی از میانگین دنیا فاصله داریم

استاندار تهران گفت: یکی از مهم ترین شاخص ها در توسعه یافتگی توجه به زیرساخت ها است و سرانه آموزشی در جهان 8 مترمربع است و هم اکنون ما به سرانه آموزشی 4.74 رسیدیم و از میانگین دنیا فاصله داریم.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تینار، بیست وششمین جشنواره  خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور رضامراد صحرایی، وزیر آموزش وپرورش، عباس زارع، مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، حمیدرضا خان محمدی، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ناصر قفلی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز و علیرضا فخاری، استاندار تهران برگزار شد.

علیرضا فخاری استاندار تهران در این مراسم اظهار کرد: یکی از مهم ترین شاخص ها در توسعه یافتگی توجه به زیرساخت ها است و سرانه آموزشی در جهان 8 مترمربع است و هم اکنون ما به سرانه آموزشی 4.74 رسیدیم و از میانگین دنیا فاصله داریم.

فخاری با بیان اینکه گذشت از مال و پیش قدم شدن برای توسعه علم و زدودن جهل و نادانی جسارت می خواهد، اظهار کرد: خیرین کسانی هستند که در این مسیر از یکدیگر سبقت می گیرند و در زمینه کیفیت و کمیت  آموزش وپرورش تلاش می کنند تا قدم های موثرتری بردارند.

وی با بیان اینکه خیرین در امر مدرسه سازی و توسعه علم پیشتاز هستند، اظهار کرد: شما خیرین شکننده طلسم ندانستن هستید و هرچقدر در آینده ظرفیت نداشته باشیم ناشی از  عدم آگاهی است و شما با امر خیر برای آینده ایران پس انداز می کنید.

استاندار تهران ادامه داد: شما خیرین باید قدر بدانید که ظرفیت انجام کار خیر دارید، شکر گذار باشید،  ما در استان تهران با وجود اینکه پایتخت است، کسورات زیادی در زمینه فضای آموزشی داریم و در دولت مردمی که رییس جمهور در مسیر خدمت به شهادت رسید، به دنبال راهی برای رفع این کسورات بود.

وی خاطرنشان کرد: در قالب 230 پروژه سیصد مترمربع زیربنا ساخته شد و در اختیار دانش آموزان قرار دادیم؛ بنابراین شما خیرین خط شکن و طلسم شکن هستید و شما می توانید با ترغیب دیگران به این کار خیر از خود یادگاری برجای بگذارید.

همچنین در این جشنواره کتابی به نام از عرش تا فرش با حضور رضامراد صحرایی، وزیر آموزش وپرورش رونمایی شد و این کتاب به نویسندگی اکبر لاهوتی به همه عزیزان پیشکش می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنوز در سرانه آموزشی از میانگین دنیا فاصله داریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنوز در سرانه آموزشی از میانگین دنیا فاصله داریم"، کلیک کنید.