هواشناسی؛ بارش رگباری شدید در 11 استان

هواشناسی؛ بارش رگباری شدید در 11 استان

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز با گذر موج از روی کشور در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب کرمان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب مرکزی، جنوب یزد و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

فردا شنبه در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق کشور بارش پراکنده روی می دهد. یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نوار غربی و بخش هایی از جنوب، جنوب شرق و مرکز ابرناکی، بارش و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

سامانه بارشی دوشنبه ضمن تقویت در همه کشور به جز بخش هایی از جنوب شرق فعال است. شدت بارش ها به صورت رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ طی روز یکشنبه برای استان های کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه شمالی فارس است.

شدت بارش های روز دوشنبه نیز برای استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلوبه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب و جنوب اصفهان و جنوب مرکزی است. امروز خلیج فارس مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: اوایل وقت جمعه 1403/01/03

زمان پایان: اواخر وقت شنبه 1403/01/04

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای تا 28 نات (باد شمال غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج در سواحل تا 1.5 متر و دور از سواحل بیش از 1.5 متر.

منطقه اثر: جمعه 1403/01/03: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان.

شنبه 1403/01/04: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی.

توصیه: منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی؛ بارش رگباری شدید در 11 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی؛ بارش رگباری شدید در 11 استان"، کلیک کنید.