واکنش ایران به تایید نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین

واکنش ایران به تایید نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین

به گزارش تینار به نقل از تینار «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری فلسطین روز سه شنبه گزارش خود درباره غزه را به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارایه و نتیجه گیری کرد که رژیم صهیونیستی در حال اجرای نسل کشی در این باریکه است. در پی قرایت این گزارش ده ها دیپلمات از آن حمایت کردند.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این گزارش در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «جنایت نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اکنون مورد تایید و تصریح گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز قرار گرفته است».

او در ادامه نوشت: «دولت های ملی و مجامع و نهادهای سیاسی و حقوقی بین المللی اکنون نه فقط در معرض قضاوت افکار عمومی جهان، بلکه در معرض قضاوت تاریخ قرار دارند. آیا به مسیولیت انسانی، قانونی و تاریخی خود عمل خواهند کرد؟».

حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول 6 ماه گذشته جان بیش از 32 هزار نفر را گرفته است. آمارها نشان می دهد بیش از 70 درصد شهدای غزه، کودکان و زنان هستند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ایران به تایید نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ایران به تایید نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین"، کلیک کنید.