واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش بس توسط آمریکا

واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش بس توسط آمریکا

به گزارش تینار از خبرگزاری طلوع نیوز، وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان اظهار داشت: وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر برای برقراری آتش بس فوری در غزه توسط آمریکا در واقع همکاری و مشارکت واشنگتن در نسل کشی مردم فلسطین است.

الجزایر به نمایندگی از کشورهای عربی برای آتش بس فوری بشردوستانه در نوار غزه، آزادی اسیران اسراییلی و فلسطینی، تضمین دسترسی به تجهیزات بشردوستانه و عدم آواردگی مردم این منطقه، پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت ارایه کرده بود که با وتوی آمریکا روبرو شد.

طالبان این اقدام آمریکا را بر خلاف اصول بین المللی و حمایت از نسل کشی عنوان و اعلام کرد: ما این اقدام را بشدت محکوم می کنیم.

به گزارش ایرنا در گزارش وزارت خارجه طالبان آمده است: آمریکا با این اقدام خود، بار دیگر با شعار دروغین حقوق بشر، مشارکت خود در نسل کشی غزه را به گوش جهانیان رساند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان نیز با انتشار ویدیویی از وضعیت غزه در شبکه اجتماعی ایکس، اظهار داشت: کودکان این منطقه بخاطر گرسنگی در وضعیت بغرنجی قرار گرفته اند، اما مدعیان دروغین حقوق بشر برای افغانستان اشک تمساح می ریزند و نه تنها جلوی فجایع در غزه را نمی گیرند بلکه نگران آن هم نیستند.

وی افزود: اینجاست که مدعیان کاذب و سوء استفاده کنندگان حقوق بشر به راحتی رسوا می شوند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش بس توسط آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش بس توسط آمریکا"، کلیک کنید.