وزیر خارجه مصر: روابط ایران و مصرعامل مهمی برای مهار بحران های منطقه ای است

وزیر خارجه مصر: روابط ایران و مصرعامل مهمی برای مهار بحران های منطقه ای است

به گزارش تینار، سامح شکری در دیدارش با حسین امیرعبداللهیان با اشاره به دیدار بین دو وزیر در نیویورک و دیدار اخیر سید ابراهیم رییسی و السیسی در ریاض، بازیابی روابط دو کشور براساس احترام متقابل و منافع مشترک را از اولویت های مصر دانست و گفت سیاست مصر تلاش برای بنیان نهادن همکاری های مشترک بر مبنای منافع مشترک است و همچنین روابط دو کشور می تواند عامل مهمی برای ثبات و مهار بحران های منطقه ای باشد.

شکری با اظهار خرسندی از احیای روابط ایران و عربستان گفت مایلیم روابط آینده ایران و مصر نیز بر بنیان های استوار بنا نهاده شود.

به گزارش تینار، وی عضویت مشترک مصر و ایران را در جنبش عدم تعهد، سازمان همکاری های اسلامی و گروه بریکس را از فرصت های همکاری میان دو کشور دانست.

سامح شکری مسیله فلسطین را موضوع مهم مورد اهتمام دو کشور و منطقه دانست و گفت مصر و ایران در حمایت از مسیله فلسطین و توقف جنایت علیه ملت فلسطین متفق هستند و ما تمام تلاش خود را برای حمایت از ملت فلسطین انجام خواهیم داد و در حمایت از فلسطین، دیدگاه قاهره و تهران کاملا مشترک است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه مصر: روابط ایران و مصرعامل مهمی برای مهار بحران های منطقه ای است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه مصر: روابط ایران و مصرعامل مهمی برای مهار بحران های منطقه ای است"، کلیک کنید.