پنتاگون از بمباران 230 هدف انصارالله یمن خبر داد

پنتاگون از بمباران 230 هدف انصارالله یمن خبر داد

معاون وزیر دفاع آمریکا در امور خاور نزدیک، روز سه شنبه گفت که ایالات متحده 230 هدف «آنچه متعلق به جنبش انصارالله در یمن می خواند» را بمباران کرده است.

به گزارش ایسن، دنیل شاپیرو در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ادعا کرد که نیروهای آمریکایی احتمالا صدها قطعه سلاح ارتش یمن را منهدم کرده اند.

در عین حال به گفته شاپیرو، به نظر می رسد که ارتش یمن با استفاده از زرادخانه باقیمانده خود «مصمم به پایداری در رویارویی است».

به گزارش شبکه روسیا الیوم، بن کاردین، رییس کمیته روابط خارجی سنا (دموکرات، مریلند) و کریس مورفی (دموکرات، کانکتیکات)، رییس کمیته فرعی سنا در خاورمیانه، در جلسه استماع اظهار داشتند که کنگره ایالات متحده باید به قوه مجریه اجازه دهد تا حملات به مواضع انصارالله یمن را انجام دهد.

مورفی گفت که برای ارایه چنین مجوزی با همکارانش گفت وگو خواهد کرد.

سناتور بن کاردین نیز گفت که دولت بایدن باید از کنگره مجوز بگیرد.

وی افزود: دولت باید مجوز ما را بگیرد. «مسوولیت ما پاسخگویی است.»

در پی تشدید درگیری ها در نوار غزه، ارتش یمن اعلام کرد که حملات خود را به خاک اراضی اشغالی انجام خواهد داد و اجازه عبور کشتی های مرتبط با آن را از آب های دریای سرخ و تنگه باب المندب تا زمانی که اشغالگران عملیات در نوار غزه را متوقف نکنند، نخواهد داد. از اواسط نوامبر سال گذشته، ارتش یمن به ده ها کشتی مرتبط با اشغالگران در دریای سرخ و خلیج عدن حمله کرده اند.

در واکنش به این اقدام، ایالات متحده یک ایتلاف بین المللی تشکیل داد و اجرای عملیات Prosperity Guardian را به ادعای تضمین آزادی کشتیرانی و حفاظت از کشتی ها در دریای سرخ آغاز کرد.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنتاگون از بمباران 230 هدف انصارالله یمن خبر داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنتاگون از بمباران 230 هدف انصارالله یمن خبر داد"، کلیک کنید.