پنج ماده غذایی مفید برای مبتلایان به فشار خون بالا

پنج ماده غذایی مفید برای مبتلایان به فشار خون بالا

به گزارش تینار، فشار خون بالا یک ریسک فاکتور برای اغلب بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، کلیوی، سکته مغزی و مشکلات شناختی محسوب می شود و می تواند به سیستم عروقی نیز آسیب برساند.

در ادامه برای کمک به تنظیم فشار خون در محدوده سالم و نرمال، 5 ماده غذایی به شما معرفی می شود:

1) پسته

پسته خام در مقایسه با سایر مغزها کالری کمتری دارد و حاوی مقادیر زیادی پروتیین، آرژنین و مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم است؛ این ترکیبات روی کاهش فشار خون تاثیر قابل توجهی دارند.

2) پرتقال

پرتقال به عنوان منبعی از پتاسیم و ویتامین سی، فشار خون را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

3) عدس

مصرف عدس برای کسانی که فشار خون بالا دارند مفید است، چون پتاسیم موجود در عدس با فشار خون بالا مبارزه می کند و باعث پایین آمدن آن می شود.

4) سفیده تخم مرغ

طبق تحقیقات انجام شده، ترکیبات موجود در سفیده تخم مرغ با قابلیت کاهش فشارخون، تاثیری مشابه با مصرف دوز پایین نوعی داروی فشارخون (به نام کاپتوپریل) دارد.

5) سیب زمینی

سیب زمینی سرشار از پتاسیم است و مصرف آن برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا توصیه می شود. مصرف منظم پتاسیم می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد.

تاثیرات مهم فشار خون بالا در این گروه از زنان

یک درمان جدید برای فشارخون و اضطراب؛ تعجب نکنید، عمل کنید!

منبع: eatthis

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنج ماده غذایی مفید برای مبتلایان به فشار خون بالا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنج ماده غذایی مفید برای مبتلایان به فشار خون بالا"، کلیک کنید.