چرخش موضع برلین درباره اوکراین/ وقتی آلمان با اعصاب پوتین بازی می کند

چرخش موضع برلین درباره اوکراین/ وقتی آلمان با اعصاب پوتین بازی می کند

به گزارش تینار اولاف شولتس، صدراعظم آلمان علیرغم نگرانی های پیشین خود در رابطه با تشدید تنش ها با مسکو، هم اکنون از حملات اوکراین در عمق خاک روسیه حمایت می کند.

به نوشته پولتیکو، شولتس روز سه شنبه گفته بود که «اگر اوکراین مورد حمله قرار گیرد، می تواند بر اساس قوانین بین المللی از خود دفاع کند.»

به نقل از تینار سخنگوی صدراعظم آلمان فردای آن روز توضیح داد که آلمان معتقد است «اقدامات دفاعی» کی یف محدود به قلمرو خودش نیست و می تواند به قلمرو مهاجم نیز گسترش یابد. او از ارایه جزییات در مورد توافقات برلین با کی یف در مورد استفاده از تسلیحات تامین شده توسط آلمان خودداری کرد.

آلمان برای ماه ها از ارسال موشک های دوربرد تاروس به اوکراین خودداری کرده بود. شولتس با اشاره به نگرانی ها در رابطه با تشدید تنش ها با مسکو اظهار کرده بود که تحویل این تسلیحات به اوکراین تنها در صورتی قابل توجیه است که برلین بتواند اهداف را خودش تعیین کند.

ک منبع نزدیک به دولت آلمان با تایید تغییر نظر آشکار صدراعظم آلمان مدعی شد که شولتس از استفاده اوکراین از «تسلیحات غربی علیه اهداف در داخل خاک روسیه حمایت می کند.»

تغییر نظر آشکار صدر اعظم در این مسیله توسط یک منبع نزدیک به دولت آلمان تایید شد که ادعا کرد شولتس “از اجازه استفاده از تسلیحات غربی علیه اهداف در داخل روسیه حمایت می کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین هشدار داده است که لفاظی های غرب مبنی بر اجازه دادن به اوکراین برای حمله به خاک روسیه می تواند منجر به تشدید تنش ها شود و عنوان کرده که ارتش روسیه در حال آماده سازی تدابیری برای چنین سناریویی است.

در همین حال، سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است که تسلیحات غربی در حال حاضر به طور فعال برای هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی در داخل روسیه استفاده می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرخش موضع برلین درباره اوکراین/ وقتی آلمان با اعصاب پوتین بازی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرخش موضع برلین درباره اوکراین/ وقتی آلمان با اعصاب پوتین بازی می کند"، کلیک کنید.