چیپس بلوط با طعم مرگ!

چیپس بلوط با طعم مرگ!

با گسترش فضای مجازی در کشور، مافیای مشروبات الکلی و ساقیان سودجو نیز پایشان به این فضا باز شد و در سایه غفلت مسیولان این محل را به جولانگاه فروش و آموزش ساخت مشروب تقلبی و فروش آن به عنوان جنس اصلی تبدیل کردند.

به گزارش تینار، متن پیش رو گزارش «جام جم» از سودجویی جدید ساقیان مشروبات الکلی درفضای مجازی است که در ادامه می توانید بخوانید: مافیا و سودجویان مشروبات الکلی فضای مجازی را جولانگاه خود کرده اند. آنها مدتی است با تحریک افراد به تولید مشروبات الکلی در خانه، اقدام به فروش تجهیزات تهیه مشروبات الکلی در این فضا می کنند. به تازگی هم با انتشار  فیلم هایی از آموزش تغییر مشروب دست ساز به ویسکی با چوب بلوط و چیپس بلوط ، علاوه بر به خطر انداختن جان هزاران نفر، سودهای میلیونی می کنند.

حال این که این چوب ها اگر درست فرآوری نشود، باعث تولید مشروبات الکلی مرگبار می شود. با گسترش فضای مجازی در کشور، مافیای مشروبات الکلی و ساقیان سودجو نیز پای شان به این فضا باز شد و در سایه غفلت مسیولان این محل را به جولانگاه فروش و آموزش ساخت مشروب تقلبی و فروش آن به عنوان جنس اصلی تبدیل کردند.

در این فضا هستند صفحاتی که علاوه بر فروش، ساخت مشروبات را آموزش می دهند. یکی از این صفحات وقتی وارد پیجش می شوی، اولین چیزی که توجهت را جلب می کند، هایلایت آموزش تبدیل عرق به ویسکی است . در آن به راحتی به شما یاد می دهد با چوب بلوط، عرق دست ساز را به ویسکی تبدیل و از این راه درآمدزایی کنید.این صفحه بیش از 212هزار دنبال کننده دارد و به راحتی آموزش آن را منتشر کرده و 1.5میلیون نفر آن را دیده و به خطری برای جامعه تبدیل شده اند که هرلحظه برای سودجویی می توانند مشروبات تقلبی تولید و باعث کشته و معلول شدن صدها نفر شوند.
ادمین این صفحه به هیچ وجه حاضر به گفت وگو نیست و فقط اصرار دارد ما آموزش می دهیم و ویو می گیریم. چرخ بیشتری در اینستاگرام زده و با صفحات سریالی که به نوعی با یکدیگر مرتبط است و در حوزه مشروبات الکلی مشغول است، روبه رو می شویم. سرنخ ماجرا را در یک صفحه اینستاگرامی پیدا کردیم؛ صفحه ای که مدعی بود برای این که ویسکی خوب داشته باشید، باید عرق یک تا سه سال در بشکه های چوب بلوط قرار گیرد.بعد هم مدعی می شود، قیمت این بشکه ها نجومی است و زمان برای تبدیل عرق به ویسکی در این بشکه ها طولانی و به صرفه نیست. ضمن این که بشکه های بلوط در ایران اندک است و به آسانی در دسترس نیست. گردانندگان این صفحه اما ادعا کرده اند که چوب بلوط مخصوص تبدیل عرق به ویسکی را آماده کرده اند و به عنوان چیپس بلوط به خریداران خانگی می فروشند تا در 10 روز خودشان بتوانند عرق را در خانه به ویسکی تبدیل کنند.
ادمین این صفحه اینستاگرام که 48هزاردنبال کننده دارد،مدعی است چیپس بلوط رادرچند مرحله فرآوری، پخته و خشک کرده است.
با ادمین این پیج وارد گفت وگو شدیم تا ببینیم ادعایش چقدر صحت دارد. مرد جوان می گوید ما تنها سازنده و واردکننده چیپس بلوط داخل ایران هستیم و بسته به میزانی که می خواهید عرق را تبدیل به ویسکی کنید، برای تان ارسال می کنیم.چوب را داخل بطری انداخته و رویش عرق ها را ریخته و 10 تا 13 روزصبر می کنید تا به ویسکی تبدیل شود. این برای مصرف کنندگان داخلی به صرفه است و همان طعم ویسکی را می دهد.
از او درمورد عوارض مرگبار مشروبات دست ساز می پرسیم که در جواب می گوید: ما از کارمان مطمین هستیم و هیچ خطری مشتری را تهدید نمی کند. چوب ها زهرگیری می شود و کارمان استاندارد است. اگر ناخالصی هم داخل مشروب باشد، نشان می دهد. اگر مشروب شما آب قرص باشد با انداختن چوب داخلش ظرف یک ساعت تمام مشروب سیاه می شود. او در مورد قیمت این بسته ها می گوید: بسته های متفاوتی را برای مشتریان در نظر گرفته ایم. پک سفید، سیاه و طلایی برای 10لیتر، 700هزار تومان قیمت دارد و تفاوت سفید و طلایی در عطر و مزه است. چون ما چوب را طعم دار کرده و دیگر نیازی نیست شما طعم دهنده به عرق اضافه کنید. هر پک هم دارای 10عدد فیلتر است، البته قیمت چیپس دودی مخصوص برای 25لیتر 840هزار تومان قیمت دارد.

پسر جوان در مورد این که چگونه پک را برای مان ارسال می کند، مدعی شد اگر تهران باشید با تیپاکس یا پیک به دست شما می رسانیم. ما از کارمان مطمین هستیم و می توانید برای مشاوره با تلفن همراهم تماس بگیرید.او در مورد این که از کجا بدانیم این محصول واقعی بوده و تقلبی نیست، گفت: خیلی راحت به پیج ما سر بزنید و رضایت مشتریان را در زیر پست ها ببینید. ما مشتریان زیادی داریم که دیگر به صورت ثابت از ما خرید می کنند.مشخص نیست چگونه در امنیت کامل این افراد در فضای مجازی جولان داده و محصولات شان را که غیر قانونی است و می تواند با جان هزاران نفر بازی کرده و امنیت جامعه را به خطر اندازد، به راحتی عرضه می کنند.

نکته مهم این است که سودجویان بازار مشروبات الکلی با خرید این محصول می توانند عرق های دست ساز خطرناک خود را با شکل و اسم جدید به چندبرابر قیمت فروخته و موجب جان باختن ده ها نفر شوند.یکی از افرادی که در حوزه فروش مشروبات الکلی اطلاعات زیادی دارد، در مورد این چوب ها به جام جم گفت: استفاده از این چوب ها اگر فرآوری آنهابه درستی انجام نشده باشد، می تواند تولید سم کرده و عرق را به جای ویسکی به نوشیدنی مرگبار تبدیل کند. سودجویان بدون این که سم چوب را بگیرند،آن رابه فروش می رسانندومعمولا افراد ناآگاه و مصرف کننده خانگی آنها را خریده و بادست شان مرگ خود را رقم می زنند.سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتای کشور هم در این باره می گوید: کارشناسان پلیس فتا با مشاهده آگهی های جرم زا با دستور قضایی با آن برخورد می کنند اما بررسی ها نشان می دهد در این حوزه اغلب ادعاها غیرواقعی است وکلاهبرداران با گرفتن پول،جنسی را نمی فرستند و با توجه به مجرمانه بودن عمل،مطمین هستند کسی ازآنها شکایت نمی کند.هموطونان بامشاهده این صفحات جرم زا موضوع را به پلیس فتا اطلاع دهند.

تمام مشروبات سمی است
دکتر شاهین شادنیا ، رییس بخش مسمومیت های بیمارستان لقمان می گوید: متاسفانه باور غلطی سال ها است که در میان مصرف کنندگان مشروبات الکی شایع شده است که مشروبات الکلی سمی نیستند. این در حالی است که تمامی الکل ها چه اتانول،متانول و الکل چوب دارای سموم بوده و سمی تلقی می شوند.

اینکه برخی می گویند ما مشروب مصرف می کنیم وتاحالا مسموم نشده ایم اشتباه است ومصرف کنندگان اتانول در درازمدت و متانول و الکل چوب در کوتاه مدت با مسمومیت روبرو می شوند. افراد مصرف کننده اتانول در دراز مدت با مشکلات گوارشی، کبد چرب، مشکل لوزالمعده و کم خونی روبرو  می شوند که همین نشان دهنده سمی بودن این نوع الکل است که در بازار با عناوین عرق کشمش،ویسکی، ودکا و عرق سگی شناخته می شوند. درمورد الکل های متانول وچوب هم که درکشور به عنوان الکل تقلبی شناخته می شوند عوارض بین 6 تا 72 ساعت پس از مصرف نمایان می شود و فرددرساعات اولیه فکرمی کندکه این عوارض همان حالت مستی است. اولین عوارض در گوارش و چشم رخ داده و فرد فکر می کند دچار برفک دیدن، تاری دید یا حالت تهوع مداوم است. مصرف کنندگان این نوع الکل اگر در همان زمان طلایی مراجعه نکنند خیلی زود با کاهش سطح هوشیاری،تشنج و خونریزی روبرو شده و در کمترین زمان پس از رخ دادن این علایم جان خود را از دست  می دهند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چیپس بلوط با طعم مرگ!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چیپس بلوط با طعم مرگ!"، کلیک کنید.