کاهش امید به زندگی در آلمان

کاهش امید به زندگی در آلمان

یک مطالعه جدید نشان می دهد میانگین امید به زندگی در آلمان کاهش یافته است و مردم این کشور به طور متوسط 1.7 سال کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی زندگی می کنند.

به گزارش تینار، مطالعه جدید «موسسه فدرال تحقیقات جمعیت» و «موسسه ماکس پلانک» در آلمان نشان می دهد میانگین امید به زندگی در این کشور کاهش یافته به طوری که مردم آلمان به طور متوسط 1.7 سال کمتر از مردم سایر کشورها در غرب اروپا عمر می کنند و این در حالی است که میانگین امید به زندگی در اسپانیا 83.2 سال و در آلمان 80.5 سال است.

به گفته کارشناسان، این شکاف در میانگین امید به زندگی در آلمان، در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی در دو دهه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس این مطالعه که داده های 15 کشور اروپای غربی از جمله سوییس، اتریش، دانمارک، انگلیس و فنلاند را مورد بررسی قرار داده، آلمان در سال 2000 میلادی حدود 0.7 سال از میانگین امید به زندگی، در مقایسه با کشورهای دیگر اروپای غربی عقب بود و این شکاف تا سال 2022 به 1.7 سال افزایش یافت.

در حالی که میزان مرگ و میر در افراد زیر 50 سال در آلمان با سایر کشورهای غرب اروپا برابر است، ولی این نرخ در میان افراد 65 ساله به بالا در این کشور بسیار بیشتر برآورد می شود.

در عین حال زنان در آلمان به ویژه زنان بالای 75 سال، نسبت به همسالان خود در سایر کشورهای اروپای غربی، نرخ مرگ و میر بیشتری دارند. مرگ و میر مردان آلمانی در سنین میان 55 تا 74 سال فاصله زیادی با همسالان آنها در سایر کشورهای اروپایی دارد.

به گزارش دویچه وله، کارشناسان می گویند این تفاوت را می توان به ویژه به دلیل نرخ بالاتر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی در آلمان توضیح داد. آنها تاکید می کنند پیشگیری از این بیماری ها به خصوص از طریق کنترل مصرف تنباکو و سیگار و رواج تغذیه سالم و تشخیص زودهنگام بیماری های قلبی عروقی برای افزایش میانگین امید به زندگی بسیار ضروری است.

این مطالعه همچنین نشان داد در حال حاضر مردم سوییس با 83.5 سال، بیشترین میانگین امید به زندگی را در اروپای غربی دارند. همچنین میانگین امید به زندگی در اسپانیا 83.2 سال و در آلمان 80.5 سال است.

متوسط طول عمر یا میانگین عمر (Life Expectancy) یک شاخص آماری است که نشان می دهد افراد یک جامعه به طور میانگین چقدر عمر می کنند یا به عبارت دیگر، انتظار می رود چقدر عمر کنند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش امید به زندگی در آلمان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش امید به زندگی در آلمان"، کلیک کنید.