کلاهبرداری به بهانه چهارشنبه سوری

کلاهبرداری به بهانه چهارشنبه سوری

تینار/سمنان رییس پلیس فتا استان سمنان در خصوص تهدیدات سایبری چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: شهروندان علاوه بر تهدیدات جانی این مورد باید مراقب کلاهبرداری های فروش مواد محترقه نیز باشند.

سرهنگ محمدرضا فداییان رییس پلیس فتا استان سمنان 21 اسفندماه بااعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال، مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده و جذاب، اقدام به فروش مواد محترقه و منفجره در فضای مجازی کرده و متقاضیان خرید این اقلام که اکثرا کودکان و نوجوانان هستند به درگاه پرداخت جعلی که از قبل طراحی نموده اند هدایت کرده و حساب بانکی آنها را خالی و یا با اخذ بیعانه اقدام به کلاهبرداری می کنند.
این مسیول سایبری افزود: علاوه بر فروش مواد محترقه در فضای مجازی و کلاهبرداری های مرتبط با این موضوع، برخی افراد اقدام به آموزش کاملا غلط و نادرست ساخت این مواد در فضای مجازی می کنند که این می تواند صدمات بدنی، تلفات جانی و خسارت مادی زیادی برای همگان به همراه داشته باشد.
سرهنگ فداییان خاطرنشان کرد: فروش، تبلیغ، توزیع و هرگونه معامله انواع مواد محترقه و منفجره اعم از نظامی و غیرنظامی جرم بوده و بر اساس قانون تحت پیگرد قرار خواهند گرفت، پلیس فتا نیز با شناسایی سایت های فعال در این زمینه، برای گردانندگان این سایت ها و کانال ها پرونده تشکیل داده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
رییس پلیس فتا استان سمنان توصیه کرد: شهروندان با رعایت و نظارت بر اعمال کودکان خود چهارشنبه آخر سال را تبدیل به چهارشنبه سوزی نکنند و هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت های سایبری با شماره تماس 096380 و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.
پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبرداری به بهانه چهارشنبه سوری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبرداری به بهانه چهارشنبه سوری"، کلیک کنید.