کنعانی: جمهوری اسلامی ایران تمامیت سرزمینی خود را هرگز قابل مذاکره نمی داند

کنعانی: جمهوری اسلامی ایران تمامیت سرزمینی خود را هرگز قابل مذاکره نمی داند

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نسبت به بیانیه پایانی سفر امیر کویت به امارات عربی متحده در خصوص جزایر سه گانه ایرانی و ادعای مالکیت بر میدان آرش واکنش شدیدی نشان داد.

به گزارش تینار، ناصر کنعانی در یک موضع گیری رسانه ای  با مردود اعلام کردن مفاد برخی بندهای مداخله جویانه بیانیه پایانی سفر امیر کویت به امارات عربی متحده در مورد جزایر ایرانی خلیج فارس اظهار کرد: همان گونه که بارها تاکید شده است، جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزء لاینفک و ابدی خاک ایران بوده و اشاره به آنها در این بیانیه یا بیانیه های تکراری نشست های دیگر، فاقد هرگونه ارزش سیاسی و حقوقی بوده و دخالت در امور داخلی ایران تلقی می شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تمامیت سرزمینی خود را هرگز قابل مذاکره نمی داند.

کنعانی در خصوص تکرار ادعای کویت پیرامون میدان آرش در این بیانیه گفت: بارها گفته ایم که   طرح ادعاهای یک جانبه در این گونه بیانیه ها هیچ حقی را برای مدعی ایجاد نمی کند. 

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مذاکرات و رایزنی های قبلی فیمابین ایران و کویت تصریح کرد : مذاکرات فنی و حقوقی فیمابین، بهترین و مناسب ترین مسیر برای رسیدگی به موضوع است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق تاریخی و سوابق مذاکرات دوجانبه خود با دولت کویت آمادگی دارد در خصوص چارچوبی که متضمن احترام به منافع مشترک باشد، با دولت کویت گفتگوها را ادامه دهد.  

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که تنها با ایجاد فضای مثبت و سازنده و رعایت حقوق و منافع مشترک می توان به توافقی عادلانه درخصوص میدان آرش دست یافت.

براساس این گزارش در جریان سفر امیر کویت به امارات، این دوکشور عربی  در بیانیه مشترکی ادعاهای بی اساسی درمورد میدان گازی آرش و جزایر سه گانه ایرانی مطرح کردند.
پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: جمهوری اسلامی ایران تمامیت سرزمینی خود را هرگز قابل مذاکره نمی داند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: جمهوری اسلامی ایران تمامیت سرزمینی خود را هرگز قابل مذاکره نمی داند"، کلیک کنید.