کنعانی: غرب، رفتار جنون آمیز رژیم صهیونیستی را مهار کند

کنعانی: غرب، رفتار جنون آمیز رژیم صهیونیستی را مهار کند

به گزارش تینار، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری ایران حملات هوایی جنایتکارانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی و مدنی در رفح که به شهادت ده ها تن از شهروندان فلسطینی از جمله تعداد قابل توجهی از کودکان منجر شد را به شدت محکوم کرد.

کنعانی با اشاره به میزبانی رفح از بیش از یک میلیون آواره فلسطینی، هشدار داد اقدام رژیم صهیونیستی در تجاوز به رفح و تهدید به حمله زمینی به این منطقه می تواند موجب وقوع فاجعه ای انسانی و جنایت جنگی دیگری علیه ملت بی دفاع فلسطین شود.

وی تاکید کرد چنین قصد و اقدامی نه تنها مغایر و برهم زننده مذاکرات جاری در موضوع آتش بس است، بلکه اقدامی مغایر با قرار موقت صادره از سوی دیوان بین المللی دادگستری و مصداق نیات خبیثانه صهیونیست ها در نقض مکرر همه هنجارهای حقوقی بین المللی به منظور بی اعتبار ساختن آن هاست .

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن هشدار نسبت به تبعات خطرناک این اقدام وحشیانه و اظهار نگرانی نسبت به تداوم جنایت نسل کُشی توسط رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که اگر آمریکا و دیگر هم پیمانان غربی صهیونیست ها در ابراز نگرانی های خود نسبت به امنیت و ثبات منطقه صادق هستند، نسبت به مهار رفتار جنون آمیز مقامات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع فلسطین به طور فوری اقدام نمایند.

کنعانی با جلب توجه مجامع بین المللی، دولت ها و افکار عمومی جهان نسبت به تبعات نگران کننده هرگونه اقدام نظامی رژیم صهیونیستی در رفح بر وضعیت ساکنان و آوارگان این منطقه، بر مسولیت نهادهای بین المللی و در راس آن سازمان ملل متحد در جلوگیری از تداوم تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ممانعت از تشدید فاجعه انسانی تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه رفح را آماج حملات هوایی قرار داد که در پی آن تاکنون حداقل 74 نفر شهید و ده ها نفر دیگر مجروح شده اند.

پیشتر نیز «حسین امیرعبدااللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره تبعات اقدام صهیونیست ها درباره حمله به رفح هشدار داد.

امیرعبداللهیان شامگاه دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «کشیده شدن دامنه جنایات جنگی و نسل کشی رژیم اشغالگر اسراییل به آوارگان فلسطین در رفح، تبعات سختی برای تل آویو خواهد داشت».

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: غرب، رفتار جنون آمیز رژیم صهیونیستی را مهار کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: غرب، رفتار جنون آمیز رژیم صهیونیستی را مهار کند"، کلیک کنید.