کوریرادلاسرا: ناتو «بدون چکمه در میدان» از کی یف حمایت می کند

کوریرادلاسرا: ناتو «بدون چکمه در میدان» از کی یف حمایت می کند

«سندی که در اجلاس سران ناتو در ماه ژوییه تصویب می شود شامل یک بند اساسی است: فرماندهی کمک ها از آمریکا به ایتلاف ناتو منتقل می شود.»

به گزارش تینار، کوریرا دلاسرا، روزنامه ایتالیایی می نویسد: به نظر می رسد، این یکی از جملات کلیدی مندرج در پیش نویس سندی است که در نشست سران ناتو که از 9 تا 11 ژوییه در واشنگتن برنامه ریزی شده، تصویب خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، اشاره این جمله اوکراین است: اتحاد آتلانتیک سرباز به نبرد نمی فرستد (بدون چکمه در میدان)، استراتژی دیکته شده توسط آمریکا تغییر نمی کند. تاکنون این وزیر دفاع آمریکا، لوید آستین بوده که رهبری «گروه رامشتاین» را بر عهده داشته، یعنی 50 کشوری که از ارتش ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین حمایت می کنند. اما در اجلاس ژوییه تصمیم گرفته می شود که این وظیفه به مقر ناتو در بروکسل منتقل شود.

این اقدام یک دلیل عملی دارد: 99 درصد از مواد تحویل شده به کی یف از 32 شریک اتحاد آتلانتیک می آید. اما یک توضیح سیاسی نیز وجود دارد: تضمین یک واکنش متحدتر غرب، هم از نظر افکار عمومی و هم از نظر ولادیمیر پوتین.

در همین حال، ناتو به تقویت جناح شرقی خود ادامه می دهد و نزدیک به 300 هزار سرباز آماده استقرار از بالتیک به بلغارستان هستند. با این حال، نگرانی هایی در مورد پیشرفت روسیه در شرق اوکراین وجود دارد که شهرهایی مانند خارکیف و اودسا را آسیب پذیر می کند. آنها اشاره می کنند که تجهیزات فوری توپخانه سنگین و سیستم های دفاع ضد هوایی برای اوکراین مورد نیاز است. 

 این روزها آستین یکی یکی با رهبران کشورهایی که آتشبارهای ضد موشکی پاتریوت را دارند تماس می گیرد. اوکراینی ها حساب کتاب ها را کرده اند: 25 سیستم برای محافظت از کل قلمرو مورد نیاز است. هفت سیستم برای محافظت از مراکز اصلی شهری. با این حال، در گزارش های آستین، در حال حاضر تنها دو آتشبار پاتریوت مشخص شده که توسط آلمان و اسپانیا در دسترس هستند.

هلند موافق است و در حال ارزیابی ادامه راه؛ یونان نیز در آنجا حضور خواهد داشت، از لهستان موشک ها برای پوشش فرودگاه رزشوف، پایگاه لجستیکی برای تدارکات تسلیحات اوکراین، مستقر شده اند. ایتالیا در حال تلاش برای ارسال سامانه دفاع هوایی Samp-T است. بریتانیا انواع دیگر دستگاه ها را ایمن کرده است. آستین و دبیرکل ناتو، ینس استولتنبرگ، نیز فشارها را بر سوید و رومانی تشدید می کنند.

مایکل اوهانلون، تحلیلگر موسسه بروکینگز در واشنگتن، تخمین می زند که پیشرفت روسیه می تواند بین 10 تا 20 درصد در مقایسه با سرعت فعلی افزایش یابد. اعدادی که به معنای مرگ و میر بیشتر برای اوکراینی هاست.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کوریرادلاسرا: ناتو «بدون چکمه در میدان» از کی یف حمایت می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کوریرادلاسرا: ناتو «بدون چکمه در میدان» از کی یف حمایت می کند"، کلیک کنید.