کوه ادعای صهیونیست ها موش زایید

کوه ادعای صهیونیست ها موش زایید

 عملیات ناموفق و تروریستی رژیم صهیونیستی با استفاده چندین ریزپرنده علیه پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی ارتش عمق سردرگمی و لاف زنی این رژیم در برابر ایران را نشان داده و نتیجه ای معکوس درپی داشت.

به گزارش تینار، ایرنا نوشت: بامداد روز جمعه 31 فروردین ماه خبرهایی مبنی بر فعال شدن سامانه های پدافند هوایی شهر اصفهان بر علیه چند ریز پرنده در نزدیکی منطقه هوایی شهید بابایی (پایگاه هشتم شکاری) نیروی هوایی ارتش در رسانه ها مخابره شد. این خبر به سرعت در صدر مهمترین اخبار رسانه های جهان قرار گرفت و تحلیل ها بر سر ابعاد و تاثیرات این حمله منتشر گشت.

گرچه در همان دقایق آغازین این عملیات حقارت بار، با مقابله یگان های منطقه پدافند هوایی مرکزی کشور مستقر در اصفهان، شکست این پروژه صهیونیستی معلوم و مبرز گشته بود ولی پروپاگاندا رسانه ای غرب و به خصوص حامیان رسانه ای آنان در رسانه های فارسی زبان ضدانقلاب سعی در بزرگ سازی این عملیات حماقت بار صهیونیست ها داشتند.

صهیونیست ها و یک عملیات ضعیف

در ساعات پس از این عملیات، سیاستمداران سرشناس اسراییلی و رسانه های صهیونیست به سرعت به انتقاد از این عملیات پرداخته و آن را خجالت بار و ضعیف توصیف کردند.

در همین زمینه «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی اسراییل در واکنش به عملیات ادعایی صهیونسیت ها در اصفهان آن را «مسخره» نامید و با انتقاد از حمله ریز پرنده ها، آن را «ضعیف» خواند.

این موضع گیری بن گویر جدای از قبول مسیولیت ناخواسته این عملیات از سوی رژیم صهیونیستی، اختلافات داخلی شدید در کابینه اسراییل را به وضوح نشان داده و نشانگر شکست این عملیات حتی در سطح رسانه های داخلی رژیم اشغالگر است.

یاییر لاپید رییس معارضان کابینه اسراییل در همین زمینه عنوان داشت: هیچ وقت تا الان یک وزیر در کابینه امنیتی چنین لطمه سنگینی به امنیت کشور، وجهه و جایگاه آن نزده بود. بن گویر با یک توییت یک کلمه ای نابخشودنی توانست اسراییل را از تهران تا واشنگتن مضحکه و شرمنده کند.

شکست این عملیات در سطح افکار عمومی در سرزمین های اشغالی در حدی بود که حتی شبکه اینترنشنال که پیوند نزدیکی با اسراییل دارد نیز در خبری درباره واکنش احزاب سیاسی در اسراییل این عملیات را «عروسک بازی» نامید.

ژوتام کانفینو سردبیر و خبرنگار اسراییلی نیز با اشاره به سخره گرفتن حمله اسراییل در بین شهروندان صهیونیست عنوان داشت: مردم اسراییل این حمله را یک حمله «به دردنخور» می خوانند.

منشه امیر تحلیلگر صهیونیست نیز در زمینه عملیات ناموفق و حداقلی اسراییل با اشاره به توان محدود این رژیم در برابر ایران عنوان داشه: با توجه به همه محدودیت ها، این همه چیزی بود که اسراییل می توانست؛ ما نمی توانیم همزمان در چند جبهه بجنگیم. اسموتریچ و بن گویر از این حمله اسراییل ابراز ناخرسندی کردند؛ من هم نظرم همین است، جواب اسراییل هم سطح با حمله ایران نبود؛ اما اسراییل اولویت های دیگری از جمله غزه و حزب الله لبنان دارد که می توانند اسراییل را فلج کند.

مضحکه عام

رژیم صهیونیستی طی روزهای پس از عملیات غرورآفرین وعده صادق، با جنگ روانی و رسانه ای شدید برعلیه کشورمان، سعی در ایجاد وحشت و ترس در ایران داشت. رسانه های این رژیم و مقامات ارتش اسراییل و همچنین کابینه جنگی این رژیم جعلی سعی در ایجاد جو روانی به واسطه تهدید حمله به ایران داشتند.

گرچه این تهدید در دید افکار عمومی مضحکانه به نظر آمده و کوچکترین تاثیری در سطح ملت ایران نداشت، قدرت بازدارندگی ایران موجب این شدن که حامیان غربی رژیم صهیونیستی مکررا با هشدار به سردمداران این رژیم، آنان را از هرگونه عملیاتی بر علیه ایران بر حذر داشته و عدم پشتیبانی خود از اسراییل را در صورت ادامه دار شدن تقابل با ایران و همچنین پاسخ ایران به حمله اسراییل اعلام دارند.

در چنین شرایطی کابینه جنگی اسراییل از یک سو، تحت فشار صهیونیست های افراطی برای پاسخ به حمله کشورمان قرار داشت و از سویی دیگر این رژیم با ترس از قدرت بازدارندگی ایران و همچنین تهدیدات مکرر مسیولان و فرماندهان عالی رتبه کشورمان روبرو بود. عامل سومی که تصمیم گیری برای اسراییل را دشوارتر و شرایط را برای این رژیم پیچیده تر کرده، فشار ابرقدرت های غربی به خصوص آمریکا بر این رژیم برای عدم واکنش به عملیات وعده صادق ایران و همچنین عدم گسترش درگیری شده است.

در همین زمینه شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا نیز در روز سه شنبه با اشاره به جلسه روز دوشنبه 27 فروردین کابینه جنگی اسراییل عنوان داشت: کابینه جنگی اسراییل بین گزینه خویشتن داری و انتقام علیه ایران قفل شده است.

این شبکه همچنین اظهار داشت: درحالیکه اسراییل وعده تلافی علیه ایران داده، اما از آن ها خواسته شده تا خویشتنداری نشان دهد. جلسه دوشنبه کابینه جنگی پنج نفره اسراییل به ریاست بنیامین نتانیاهو، بدون اظهار نظر در مورد اینکه آیا دولت به تعهد خود مبنی بر تلافی عمل می کند یا به درخواست ها از سوی رهبران بین المللی برای پاسخ سنجیده رضایت می دهد، به پایان رسید.

در کنار سه عاملی که تصمیم گیری را برای صهیونیست ها دشوار و پیچیده کرده است، عوامل مهم دیگری نیز باعث استیصال و آچمز اسراییل در صحنه شطرنج نبرد در منطقه غرب آسیا شده است.

یکی از مهم ترین این عوامل، عامل اقتصاد جنگ و همچنین تاثیر گسترش درگیری ها به اقتصاد منطقه غرب آسیا و به طبع آن جریان جهانی تجارت است.

از یک سو نوع و مدل جنگی اسراییل که مبتنی بر جنگ افزارهای غربی گران قیمت بوده و همچنین تکیه این رژیم به شیوه های غربی نبرد که مبتنی بر جنگ افزارهایی است که تحمل نبردهای فرسایشی را نداشته منجر به این است که دست این رژیم برای هرگونه حمله به کشورمان که منجر به درگیری گسترده، طولانی و همچنین در سطح بالا باشد بسته باشد.

غرب پای خود را کنار می کشد

یکی از اتفاقات ویژه در طی هفته گذشته، پس از پاسخ گسترده پهپادی و موشکی کشورمان به رژیم صهیونیستی، سلب هرگونه دخالت و مسیولیت از سوی غربی ها و اعلام مکرر عدم حضور آنان در هر اقدامی بر علیه کشورمان است.

در همین راستا، بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در زمینه عملیات رژیم صهیونیستی در اصفهان عنوان داشت: واشنگتن در هیچ اقدام تهاجمی علیه ایران مشارکت نداشته است.

وزیر خارجه ایتالیا نیز ضمن اشاره به عدم هرگونه دخالتی از سوی آمریکا در حمله ناموفق رژیم صهیونیستی به کشورمان ابراز داشت: اسراییل شب گذشته در لحظه آخر قصد خود را برای اقدام علیه ایران اطلاع داده است.

وی همچنین اعلام داشت: آمریکایی ها به اسراییل گفته اند که در این حمله مشارکتی نمی کنند.

دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم

گرچه رژیم صهیونیستی سرمایه گذاری زیادی را برای بزرگ جلوه دادن این عملیات ناموفق مصروف داشته و حامیان فارسی زبان آن در رسانه های ضدانقلاب در حالی که حتی سران صهیونیست به شکست و مسخره گی این حمله اشاره داشتند، سعی در موفق جلوه دادن این حمله و بازسازی بازدارندگی اسراییل در برابر ایران دارند ولی با شروع روز جمعه 31 فروردین ماه، مردم اصفهان بدون کوچکترین واکنشی به این حمله، روز تعطیل خود را در تفرجگاه های شهر اصفهان سپری کردند.

ویدیوی جالبی از همخوانی سرود ای ایران توسط مردم در کنار پل تاریخی خواجو در روزهایی که آب زاینده رود مجددا در اصفهان جاری است در رسانه ها منتشر گردیده است. این زیباترین پاسخ مردم شهری است که همواره برای ایران و انقلاب سنگ تمام گذاشته اند.

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کوه ادعای صهیونیست ها موش زایید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کوه ادعای صهیونیست ها موش زایید"، کلیک کنید.