گاف های بایدن به روایت آمار/ کارکنان کاخ سفید جورکش جو!

گاف های بایدن به روایت آمار/ کارکنان کاخ سفید جورکش جو!

به گزارش تینار، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در سخنرانی های عمومی بارها و بارها دچار اشتباه و گاف کلامی شده است به طوری که تحلیل رونوشت های کاخ سفید نشان می دهد که مشاورانش تنها در سال جاری دست کم 148 بار مجبور به اصلاح گاف های او شده اند!

این تحلیل و بررسی که تارنمای خبری محافظه کار «دیلی کالر» مجری آن بوده است، پس از ارزیابی به این نتیجه رسید که بایدن در سال 2024 به ازای هر روز، بیش از یک بار گاف داده است. این تحلیل 118 بیانیه، سخنرانی و نشست مطبوعاتی را شامل می شود که کاخ سفید رونوشت آن را منتشر و کارکنان دفتر ریاست جمهوری متعاقباً آن را اصلاح کردند.

به گزارش تینار به نقل از راشاتودی، به نوشته دیلی کالر، این اصلاحات طیف وسیعی از گاف ها از جمله اشتباهات غیرارادی (تلفظی، ارایه اطلاعات غلط و …) تا اضافه کردن کلمات و تغییر معنای کلی حرف ها را در بر می گیرد.

به عنوان نمونه، زمانی که باید در جریان یکی از سخنرانی هایش گفت که «همه آمریکایی ها علیه طرح نجات او رای دادند»، در حالی که باید می گفت «همه جمهوری خواهان»!

در مثالی دیگر، او گفته بود که «باید از هرگونه تهدید علیه دموکراسی دفاع کرد» در حالی که کلمه اصلاح شده در رونوشت کاخ سفید، این بود: «باید هرگونه تهدید علیه دموکراسی را شکست داد». رونوشت تنها یکی از سخنرانی های بایدن (نطق وضعیت کشور ماه گذشته)، 13 اصلاحیه داشت!

از جمله گاف های غیرارادی می توان به ادعای «750 میلیون آمریکایی (دوبرابر بیشتر از جمعیت واقعی آمریکا) واکسن کووید -19 دریافت کردند» اشاره کرد. او همچنین به افراد مسن مبتلا به دیابت گفته بود «کهن سالان معلول»!

بایدن 81 ساله هم اکنون مسن ترین رییس جمهور تاریخ آمریکاست و در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امسال، در پایان دوره دوم 86 ساله خواهد بود. نظرسنجی ماه گذشته نیویورک تایمز نشان می دهد که 72 درصد آمریکایی ها از جمله بیش از نیمی از دموکرات ها معتقدند که بایدن برای انجام وظایف رییس جمهوری، بیش از حد پیر است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گاف های بایدن به روایت آمار/ کارکنان کاخ سفید جورکش جو!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گاف های بایدن به روایت آمار/ کارکنان کاخ سفید جورکش جو!"، کلیک کنید.