گزارش تصویری| پیشرفت ساخت وساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!

گزارش تصویری| پیشرفت ساخت وساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!

به گزارش خبرگزاری تینار، برج جده با فاصله حدود 172 متر از برج خلیفه امارات متحده عربی و با بیش از هزار متر ارتفاع، 1٫5 کیلومتر مربع وسعت خواهد داشت. این آسمان خراش به عنوان “مرکز” توسعه شهر اقتصادی جده (JEC) توصیف می شود، یک پروژه جاه طلبانه که هدف آن احیای هسته شهری جده است.

استودیوی معماری Adrian Smith + Gordon Gill (AS + GG) مستقر در شیکاگو رهبری این ساخت وساز را بر عهده دارد. این آسمان خراش مقطع باریکی دارد که به طور مفهومی، گل بومی بیرون آمده از شن های خشک بیابان را تداعی می کند. این برج شامل هتل چهارفصل، واحدهای مسکونی، فضای اداری، پنت هاوس های مجلل و مرتفع ترین رصدخانه جهان مشرف به دریای سرخ خواهد بود. هزینه کلی این پروژه 20 میلیارد دلار برآورد شده که تقریباً 1٫2 میلیارد دلار صرفاً برای برج اختصاص داده شده است.

منبع: designboom

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| پیشرفت ساخت وساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| پیشرفت ساخت وساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!"، کلیک کنید.