6 عملیات ارتش یمن؛ هدف گیری آیزنهاور برای دومین بار

6 عملیات ارتش یمن؛ هدف گیری آیزنهاور برای دومین بار

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از 6 عملیات نیروهای دریایی، موشکی و پهپادی این کشور علیه نیروی دریایی آمریکا و کشتی های تجاری خبر داد.

به گزارش تینار، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد که در عملیات اول از 6 عملیات اخیر ارتش این کشور، ناو هواپیمابر «یواس اس دوایت آیزنهاور» در شمال دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفت.

این مقام یمنی روز جمعه نیز اعلام کرد آیزنهاور در پاسخ به حملات بامداد جمعه آمریکا و انگلیس به نقاط مختلف یمن، هدف حمله ارتش این کشور قرار گرفته بود. 

یحیی سریع در ادامه خبر داد در عملیات دوم، یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ هدف حمله مستقیم پهپادهای یمن قرار گرفت.

چهار عملیات بعدی ارتش یمن هم علیه کشتی های متعلق به شرکت هایی که ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کردند، صورت گرفت.

یحیی سریع اعلام کرد کشتی MAINA با 2 عملیات در دریای سرخ و دریای عرب (شمال اقیانوس هند) هدف قرار گرفت.

کشتی ALORAIQ در اقیانوس هند و کشتی ABLIANI در دریای سرخ هدف قرار گرفتند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد اهداف عملیات ها با موفقیت، محقق شد و اهداف مورد نظر با دقت مورد اصابت قرار گرفتند.

یحیی سریع در پایان تاکید کرد عملیات های ارتش یمن در حمایت از مردم فلسطین و در راستای مقابله با تجاوزات نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن ادامه خواهد داشت. 

پایان خبر تینار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "6 عملیات ارتش یمن؛ هدف گیری آیزنهاور برای دومین بار" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "6 عملیات ارتش یمن؛ هدف گیری آیزنهاور برای دومین بار"، کلیک کنید.